Vítězná série hokejistů skončila

Havířov -Druholigoví hokejisté Havířova prohráli po samostatných nájezdech na ledě Techniky Brno, když v předchozích osmi zápasech pouze vyhrávali.

23.11.2010

Hokejisté Havířova prohráli v Brně.Foto: Ivo Dudek

Technika Brno – AZ Havířov 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Rozdíl v tabulce pasoval do role favorita havířovské hráče, kteří měli od počátku očividně více ze hry. Domácí se soustředili hlavně na obranu a vyráželi k ojedinělým protiútokům. Ty ale byly nebezpečné, takže i brankář Daneček musel prokazovat své kvality. Na druhé straně nemohli Havířovští dlouho najít recept na překonání tuhé brněnské defenzivy, takže v první třetině gól nepadl.

Ve druhé části se začala převaha hostů stupňovat a začaly přicházet i vyložené šance. Ty největší lapil Sztefkovi a Potočnému brankář Jirkův. Úvodní gól přinesla až 34. minuta a patřil k těm náhodným, který si jinak velmi dobře chytající domácí gólman za rámeček určitě nedá. Toman nestřílel, ale jen nahodil puk směrem k brance, avšak Jirkův si ho nešťastně srazil do sítě – 0:1.

V závěrečné třetině Technika stáhla hru na tři útoky a začala hrát mnohem odvážněji. Blízko vyrovnání byl Babic, ale v tutovce přestřelil prázdnou branku. Vyrovnání se Brňané dočkali až v 58. minutě, když Vyletelka zpracoval vysokou holí puk a pak sólo úspěšně zakončil.

„Při hře vysokou holí, která byla až nad hlavou, přestali naši beci chvíli hrát. Stejně tak nechtěl pokračovat ani domácí útočník. Když ale zůstala píšťalka k překvapení všech němá, akci úspěšně zakončil, což výsledek hrubě ovlivnilo. Po zápase to konstatovali i domácí,“ přiblížil spornou situaci havířovský kouč Jan Daneček.

Zápas dospěl při fotbalovém skóre 1:1 až k samostatným nájezdům. Při nich byl úspěšný jen brněnský Rajnoha, který definitivně ukončil vítěznou sérii Havířova. Po zápase se hosté hodně zlobili na sudího Dědka, a to nejen za neodpískanou vysokou hůl, která předcházela vyrovnání.

„Přestože jsme si nedokázali vytvořit větší náskok, bylo utkání jasně pod naší kontrolou a měli jsme ho vyhrát. Zápas byl na konci ovlivněn rozhodčím, který neodpískal jednoznačnou vysokou hůl, která předcházela vyrovnávacímu gólu. Viděl to celý zimák, jenom on ne. V zápase navíc nevylučoval hráče Brna, zatímco nás ano. Pískal to prostě chytře. Neposílal nás sice do tří, ale hlavně nepískal domácí fauly. Například v posledních deseti minutách jsme měli obrovský tlak a Brňanům nebylo odpískáno minimálně pět jasných faulů. S výkonem kluků jsem jinak spokojen, protože o dva body jsme přišli jen kvůli rozhodčímu,“ uvedl po utkání natvrdo Daneček.

Branky a nahrávky: 58. Vyletelka (Žalud), rozhodující nájezd Rajnoha – 34. Toman (Pavlas). Rozhodčí: Dědek, vyloučení: 3:6, bez využití, diváci: 200.

Havířov: Daneček – Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík – Maruna, Klimša, Najdek – Stránský, Sztefek, Potočný – Pavlas, Říčka, Toman. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Frýdkem-Místkem.

Autor: Libor Pristáš

23.11.2010

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.