TJ Horní Benešov – SK Karviná 4:6 (1:3, 2:1, 1:2)

Pokud si karvinští hokejisté chtěli uchovat alespoň teoretickou šanci na zisk prvního místa v soutěži, museli v zápase na horkém ledě Horního Benešova zvítězit. Situace pro ně byla mnohem složitější v tom, že kvůli zraněním a nemocem odjeli značně oslabeni, a sice jen v patnácti lidech.

Jenže zodpovědný výkon všech hráčů udělal své. Karviná nepustila domácí za celý zápas ani jednou do vedení a zaslouženě vyhrála poměrem 6:4.

Do vedení poslal svůj tým po individuální akci Hanzl, který se dokázal prosadit dokonce ve vlastním oslabení. Hornobenešovští přispěchali s odpovědí v 15. minutě, jenže hned nato se Karvinští dvěma slepenými góly utrhli na 1:3. „To už pro nás bylo slibné vedení,“ pochvaloval si trenér Karviné Pavel Zemánek.

Domácí v prostřední části zabojovali. Odvážně napadali karvinskou rozehrávku a také během jediné minuty dokázali dvakrát skórovat. Vedení vrátil Karviné svou první brankou v A-mužstvu teprve sedmnáctiletý Jan Gorecký a jednobrankové vedení si karvinské ekipa podržela až do konce druhé třetiny.

Hned na začátku té třetí vstřelil pojistku skvěle hrající Zakuťanský, ale domácí kanonýr Palinčák ještě pohrozil gólem na 4:5. Další snaha hornobenešovské party o vyrovnání už však k úspěchu nevedla, což umožnilo L. Rosůlkovi pečetit při domácí power play vítězství karvinské družiny.

„Konečně jsme se vyvarovali zbytečných faulů a nemuseli tak hrát dlouhá oslabení. Kluci dnes zahráli opravdu kolektivně a nesobecky, jako správný tým. Dodržovali taktické pokyny,“ hodnotil tři body trenér Pavel Zemánek.

Branky: 15. Palinčák, 26. Wolf, 27. Hejhal, 46. Palinčák – 10. Hanzl, 16. Zakuťanský, 17. Hanzl, 35. Gorecký, 42. Zakuťanský, 60. L. Rosůlek. Rozhodčí: Pelc, diváci: 184.

Karviná: Volf – Bürgel, Kytka, Niedoba, M. Novák, T. Vaštík, Červenka – Gorecký, Grepl, Hanzl – Ivanka, J. Novák, L. Rosůlek – Zakuťanský.

Ondřej Monski