Gedos Nový Jičín B – SK Karviná 7:3 (1:0, 4:1, 2:2)

Po nedělní výhře nad Kopřivnici (4:3) si rezerva druholigového Jičína vyšlápla i na Karvinou a deklasovala ji 7:3. A to ještě za domácí nenastoupil Kamil Glabazňa, autor všech čtyř branek v derby proti Kopřivnici.

Hned od začátku střetnutí bylo patrné, že domácí jsou připraveni na agresivní hru do těla v podání Karviné. Přestože měla obě mužstva k dobru několik početních výhod, o jedinou branku první části se postaral domácí Jindřich Částečka, který v 9. minutě zužitkoval přihrávku Zedníka – 1:0.
Také druhou třetinu začal lépe B tým Nového Jičína, když ve 25. minutě zvyšoval Roman Částečka – 2:0. Stejný hráč ve 29. minutě využil také přesilovou hru 5 na 3 – 3:0. O tři minuty později hákoval hostující Grepl unikajícího Tomana a rozhodčí nařídil trestné střílení, které domácí hráč proměnil, když puk umístil mezi betony hostujícího Volfa – 4:0.

Ve 35. minutě se dočkali i hosté. Přesilovou hru využil Zakuťanský – 4:1. Poslední slovo druhé části měl domácí Zedník, který ve 38. minutě zvyšoval na 5:1.

Domácím nakonec vyšel i vstup do třetí třetiny, který definitivně rozhodl. V čase 53:00 dal svůj druhý gól Jindřich Částečka a tentýž hráč zkompletoval za dalších 24 sekund svůj hattrick – 7:1. Ke slovu se nakonec dostala i aktivní Karviná, která si svou tvrdou hrou vydobyla respekt. V 58. minutě snížil Hanzl a definitivní podobu výsledku dal pár chvilek před koncem Bojda – 7:3.

Karvinský trenér Pavel Zemánek po utkání řekl: „Byli jsme celé utkání lepším týmem, ale nedokázali jsme proměňovat šance, protože se už delší dobu potýkáme se špatnou koncovkou. I dnes to rozhodlo. Za nepříznivého stavu 1:5 jsme stáhli hru na dvě lajny, protože jsme stále pomýšleli aspoň na bod. Nevyšlo to, ale aspoň jsme si vyzkoušeli, že je lepší hrát na tři lajny, než na čtyři útoky a tři obrany.“

Trenér domácích Jaroslav Havlík ocenil výhru nad soupeřem, který se neporáží snadno. „Sedm gólů se cení. Na úvod zápasu jsme byli připravení, protože když jsme hráli posledně v Karviné, tak na nás soupeř vyrukoval s velmi agresivní hrou, a to samé potvrzoval dneska celý zápas. Dokonce za jasného stavu 5:1 v poslední části hosté neustále napadali a faulovali. Jsem hrozně rád, že hráči dokázali nahradit Kamila Glabazňu, který z pracovních důvodů nemohl nastoupit. V závěru už jsem hráče pouze nabádal, aby utkání dohráli bez zranění.“

Branky a nahrávky: 9. J. Částečka (A. Zedník), 25. R. Částečka (Kabeláč), 29. R. Částečka (Chvostek, Kabeláč), 33. z t. stř. R. Toman, 39. A. Zedník, 53. J. Částečka (A. Zedník), 54. J. Částečka (Šimečka) – 35. Zakuťanský, 58. Hanzl (Kytka, Bojda), 59. Bojda (Hanzl). Rozhodčí: Rapák, vyloučení: 10:7, využití: 2:1, diváci: 40.

Karviná: Volf – Vaštík, M. Novák, Výtisk, Grepl, Zakuťanský, Kytka, Rosůlek, J. Novák, Hanzl, Niedoba, Burgel, Gorecký, Ivanka, Postuszek, Bojda, Buček. Trenér: Pavel Zemánek.