Slezan Opava – Plus Oil Orlová 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Start Olejářů v Opavě nebyl pro místního fanouška jediným důvodem, proč na hokej vyrazit. V hostujícím dresu se totiž objevilo i několik bývalých hráčů Slezanu, dokonce odchovanců klubu, včetně toho nejslavnějšího – Davida Moravce.

První větší šance zápasu přišla až v 7. minutě, kdy se v přesilovce dostal ke střele z dobré pozice Kukol, ale orlovského gólmana Gleicha neprostřelil.

V dalších minutách už začal být více nebezpečnější orlovský favorit a hned ve své první početní výhodě udeřil. Do puku se opřel Flašar, jeho ránu Trenčan vyrazil k nepokrytému Lukovi a ten s přehledem zavěsil – 0:1. Do konce první třetiny hosté využili ještě jednu přesilovku. Vnenk uvolnil Moravce, který se lehce protáhl kolem bránících beků a zvyšoval na 0:2.

Na začátku druhé části byla nejblíže ke vstřelení gólu Opava. Na zadní tyči si počkal Černý na přesnou přihrávku Měcha, radost opavské první lajně ale překazil zákrokem večera gólman Gleich, který levým betonem vykopával puk z brankové čáry. Chvíli na to srazil Vnenk střelu Kukola.

Ovšem na nudu si nemohl stěžovat ani brankář Opavy Adam Trenčan. Ten odolával do 36. minuty. K zakončení se po pěkné kombinaci dostal hokejový světoběžník Marek Ivan, který prostřelil Trenčana potřetí.

Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu, tentokrát na druhé straně. Měch dostal na modré puk do jízdy od Tichého a propálil vše, co mu stálo v cestě. Radost domácích ale netrvala dlouho, na zem je po sólovém úniku posadil kanonýr Luka – 1:4.

Opava v letošní sezoně relativně prohrané zápasy nebalí, a tak tomu bylo i v neděli. Po Tichého vysunutí vrátil Slezan do zápasu Polok. Hostující odpověď o pár okamžiků později neměla gólové parametry jen proto, že Moravec v jasné pozici netrefil prázdnou branku, jinak by to pro domácí bylo opět beznadějné.

Opavě nešla v dalším průběhu upřít snaha, avšak branky se dočkala až deset vteřin před koncem zásluhou Tichého. Na vyrovnání jí nezbyl čas a popravdě si jej ani nezasloužila. Hosté byli lepší.

Branky a nahrávky: 37. Měch (Tichý), 48. Polok (Tichý, Černý), 60. Tichý (Bednárek, Černý) – 16. Luka (Ivan, Mikšan), 20. Moravec (Vnenk, Javín), 36. Ivan (Štefanka, Luka), 39. Luka. Rozhodčí: Schmejkal, vyloučení: 7:10, využití: 1:2, diváci: 820.

Orlová: Gleich – Urbánek, Galvas, Flašar, Štefanka, Javín, Vnenk, Sznapka, Hegegy – Samiec, Grygar, Mikšan – Blatoň, Holuša, Galgonek – Moravec, Valchař, Ivan, Luka. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Prostějově.

Opava bojovala s marodkou

Favorizovaní hokejisté Orlové potvrdili třetí příčku v tabulce a nadále stahují náskok okresního rivala z Havířova. V neděli dobyli horký opavský led, odkud se body dolují ztěžka.

A to i přesto, že domácímu týmu proti Olejářům scházeli čtyři důležití hráči sestavy. „Při našem úzkém kádru je každá absence velkým problémem. Prakticky se nám rozpadla celá druhá lajna. Zdeněk Pavelek musel dokonce do obrany,“ poznamenal po utkání domácí trenér Karel Suchánek, který už obránce udělal i z dalšího útočníka Radka Tůmy.

Aby toho nebylo málo, v 7. minutě dostal „desítku“ Grofek. „I ve slepené sestavě hráli kluci celkem dobře, nemohu jim toho moc vytknout. Těžko mohu Tůmovi vyčítat to, že se nechal objet Moravcem, když je původem útočník,“ pokračoval zkušený trenér. Během čtyřiceti minut si Olejáři vytvořili tříbrankový náskok. „Na můj vkus jsme hráli až s příliš velkým respektem, což ovšem nesnižuje kvalitní výkon Orlové. Vždyť má mužstvo na první ligu,“ zakončil hodnocení derby ostřílený trenér Suchánek.

Jeho protějšek na orlovské střídačce Aleš Flašar měl pádný důvod ke spokojenosti. „Máme za sebou těžký zápas, Opava hrála dobře, v domácím prostředí je velice silná,“složil poklonu svému bývalému klubu. „Dvě třetiny jsme hráli výborný hokej. Kdybychom proměnili všechny naše šance, nemuseli jsme se v závěru strachovat o výsledek,“ správně upozornil Flašar.

Je však vidět, že orlovští trenéři našli vhodné typy hráčů do jednotlivých formací a sestava si pomalu „sedá“. „Pár dalších zápasů nám napoví, ale vypadá to nadějně,“ uzavřel optimisticky Flašar.