Plus Oil Orlová – AZ Havířov 7:5 (2:2, 2:2, 3:1)

V okresním derby II. hokejové ligy mezi celky Orlové a Havířova se po přestřelce radovali hráči domácího Plus Oilu a obsadí v nadstavbové skupině o 1.-6. místo definitivně druhou pozici.

Svižný hokej odstartoval prakticky s úvodním buly a diváci si ofenzivní podívanou plnou branek a pěkných kombinací užívali až do konce.

Orlovští hokejisté šestkrát vedli, Havířov dokázal pětkrát srovnat. Pouze na gól z hole Grygara nenašel odpověď. Poslední už inkasoval při power play do prázdné klece.

Domácí se chtěli poučit z prvního vzájemného utkání na orlovském ledě a nehodlali Havířovu umožnit, aby šel do vedení. To se jim podařilo a úspěch se dostavil. „Dneska jsme viděli kvalitní hokej plný gólů, atmosféra byla znovu báječná a vyhráli jsme, takže naši příznivci museli být spokojeni,“ nechal se po zápase slyšet trenér Plus Oilu Aleš Flašar, jehož tým srovnal vzájemnou bilanci utkání s Havířovem na 2:2.

Útočné akce šly oběma týmům. „Takhle jsme hrát chtěli. Nepřijeli jsme sem předvádět nějaký drsný hokej, ale útočný. Oba týmy mají před rozhodující fází sezony, proto bylo hlavním úkolem nezranit se,“ vysvětloval ofenzivně laděnou taktiku trenér Havířova Jan Daneček starší.

Jeho tým sváděl s domácími vyrovnanou bitvu a to je před play off pro hráče AZetu potěšitelné zjištění. „Je nás šestnáct, domácích pětadvacet, proto když jim vypadne jeden, dva hráči, dokáží je nahradit. U nás je každá absence znát, proto jsem rád, že se nám nikdo nezranil a také nás těší, že jsme s našlapaným týmem domácích dokázali držet krok prakticky celou sezonu. Poslední derby nám sice nevyšlo, ale nevadí, musíme se hlavně pořádně připravit na play off,“ nebral středeční porážku nijak tragicky trenér Daneček.

Poslední minuta a dvanáct sekund se již nehrála, neboť stav 7:5 neunesli hostující příznivci a naházeli na led dýmovnice. Kouř z nich zahalil ledovou plochu i hráče, kteří následně odkráčeli do kabin.

Branky a nahrávky: 5. Valchař (Galvas), 14. Štefanka (Holuša, Studený), 25. Moravec (Mikšan), 31. Studený (Grygar), 46. Štefanka (Grygar, Holuša), 55. Grygar (Holuša, Samiec), 59. Luka – 6. Prokop (Prokop), 16. Vydra (J. Daneček), 29. Brezani (Jurčík, Prokop), 34. Vydra (Krisl), 52. J. Daneček (Balčík, Říčka). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 7:7, využití: 0:2, diváci: 2000.

Orlová: Gleich – Javín, Galvas, Štefanka, Tomis, Urbánek, Hegegy, Sznapka, Golab – Mikšan, Moravec, Luka – Studený, Kraft, Grygar – Valchař, Blatoň, Galgonek – Holuša, Samiec, Škatula. Trenér: A. Flašar.

Havířov: Vrba – L. Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Vydra, Doczy, Balčík, Jurčík – Klimša, Najdek, Maruna – Stránský, Potočný, Sztefek – Říčka, Pavlas, J. Daneček – Brezani, Pechanec. Trenér: J. Daneček.