Zubr Přerov – Plus Oil Orlová 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Orlová zahájila velmi dobře a domácí byli značně nervózní. „Přerov neměl svůj den, to šlo poznat. My jsme se zaslouženě ujali vedení, pak jsme ale neproměnili řadu šancí. To byla naše jediná možnost, jak soupeři utéct. Kdyby to bylo 2:0, šlo s výsledkem ještě něco dělat,“ podotkl trenér Plus Oilu Aleš Flašar.

Jeho svěřenci využili ve 25. minutě přesilovku pět na tři. „Tu jsme využili, ale když rozhodčí viděl, jakým způsobem jsme ji sehráli, tak už nám pak podobnou výhodu nenabídl,“ mávl rukou Flašar, jemuž se právě výkon arbitra Čecha příliš nepozdával.

„Vyrovnávací gól byl hodně smolný, zato druhému předcházela jasná sekera na našeho Mikšana, faul se ale nepískal a soupeř otočil na 2:1,“ nabídl svůj pohled na otočení výsledku Flašar.

„Orlová ze začátku velice dobře bránila, je vidět, že to je silné družstvo. My byli dost nervózní, celou první třetinu jsme se trápili. Po tom obratu už ale šlo vidět, jak z hráčů spadla deka,“ konstatoval jeden z přerovských koučů Lubomír Václavíček.

V poslední třetině se hosté snažili s výsledkem něco udělat, jenže hráli často v oslabení, ve kterém se zápas těžko otáčí. „Když se podíváte na poměr vyloučení, tak tady dneska sotva šlo vyhrát,“ ušklíbl se Flašar. „Budeme holt muset zapnout pořádně zase doma. Kluci si už dokázali, že umí rozhodující utkání hrát, což na ně může mít pozitivní dopad,“ věří v sílu domácího prostředí kouč Orlové.

„Budeme muset hrát podobně jako v první třetině našeho prvního utkání. A celou dobu koncentrovaně. Věřím, že mužstvo udělá vše pro to, aby naplnilo cíle vedení klubu a dostalo se do finále,“ zakončil orlovský trenér.

Branky a nahrávky: 37. Faltýnek (Kotásek, Hanák), 37. Kolář (Ševčík), 52. Kočara (Osina, Hanák), 57. Valenta (Blinka, Kolařík) – 25. Studený (Mikšan, Luka). Rozhodčí: Čech, vyloučení: 7:13, využití: 1:1, diváci: 2080, stav série: 1:1.

Orlová: Šafránek – Javín, Vnenk, Hegegy, Štefanka, Tomis, Galvas – Mikšan, Moravec, Luka – Studený, Holuša, Škatula – Valchař, Blatoň, Samiec. Trenér: Aleš Flašar.