Salith Šumperk – Plus Oil Orlová 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)

Orlovští hokejisté přijeli v neděli do Šumperku s cílem překvapit. „My můžeme, soupeř musí. V tom je rozdíl. Letošní finále si hodláme užít,“ informoval předem trenér Olejářů Aleš Flašar.

Ten ze střídačky viděl vyrovnané střetnutí, v němž se více střeleckého štěstí přiklonilo na stranu domácích. „Nastřelili jsme v prostřední třetině dvě tyčky, mohli jsme jít do vedení. Šumperk nás ničím nepřekvapil, hrál to, co jsme očekávali,“ sdělil Flašar.

První třetina přinesla gólovou úrodu, hosté dvakrát smazali těsný náskok Šumperka, ale do kabin odcházeli po trefě Červenky spokojenější domácí.


Diváci si užívali útočně laděného otevřeného hokeje. „Na to, že se hrálo finále, ve kterém jde o hodně, se hrálo opravdu otevřeně, bruslilo se nahoru dolů. My s tím samozřejmě problém nemáme, v Šumperku jsme postavili čtyři pětky, abychom rozložili nakumulovanou únavu z předešlých dní na všechny hráče,“ vysvětloval Flašar. Takto vydrželi Orlovští hrát až do 50. minuty. Pak hru stáhli, aby měli větší šance srovnat nepříznivý stav zápasu.


„Rozhodla pátá branka, která podle mě nejspíš ani nebyla. Do té doby jsme sahali po vyrovnání. Pak si ale domácí Velecký vyjel zboku, vystřelil pěkně do růžku, ovšem puk se odrazil zpět k němu. Za brankou se rozsvítilo červené světlo. On tam seděl nějaký čtrnáctiletý klučina v rozhodcovském dresu a mačkal tlačítko jako o život. Už v první třetině takhle ujel a rozhodčí domácím gól neuznali. Tentokrát ano. Co se dá dělat, prohráli jsme a pokusíme se Šumperk porazit doma,“ viděl rozhodující momenty trenér Flašar.

Jeho svěřenci se v závěru zápasu odhodlali k minutu a půl trvající power play, ve které domácí pomalu nepustili z obranného pásma, ale na dramatizaci duelu nedosáhli.

„Zahájili jsme velmi dobře, nepoložil nás ani laciný gól na 1:1. Také druhý orlovský gól byl nešťastný a laciný. Ale i na ten jsme odpověděli. Celkově se hrál otevřený zápas, ale myslím, že jsme pro výhru udělali více a měli více sil. Přiklonilo se k nám i pověstné štěstíčko,“ nechal se po utkání slyšet šumperský kouč Radek Kučera.

S rozložením sil souhlasil i kouč Orlové. „Měli jsme těžší soupeře a odehráli zápas navíc. Jestli nastoupíme i v úterý se čtyřmi pětkami? To ještě nevím, možná ano, možná ne. Jen doufám, že z toho rozhodčí neudělají holomajznu, byla by škoda takto pokazit závěr soutěže. My si na Šumperk věříme, doma jsme ho už dvakrát zdolali, proč by se nám to nemohlo povést i potřetí?“ položil si řečnickou otázku Aleš Flašar.

Branky a nahrávky: 4. Hulva (Vrdlovec, Sedlák), 15. Brunec (Matějka), 18. Červenka (Velecký, Haas), 22. Sedlák (Hulva), 56. Velecký (Sedlák) – 8. Studený (Ivan), 17. Grygar (Studený, Ivan), 37. Moravec (Mikšan, Luka). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 6:6, využití: 2:2, diváci: 1968, stav série: 1:0.

Orlová: Šafránek (43.-44. Gleich) – Javín, Vnenk, Hegegy, Štefanka, Tomis, Galvas, Urbánek, Samiec – Mikšan, Moravec, Luka – Studený, Ivan, Grygar – Blatoň, Valchař, Galgonek – Škatula, Kraft, Holuša. Trenér: Aleš Flašar.