Podobně jako v Šumperku se více hokejového štěstí přiklonilo na stranu exprvoligového týmu. Domácí vedli ještě na začátku třetího dějství 2:0, ale famózní obrat hostí znamenal, že svěřenci trenéra Aleše Flašara zachraňovali utkání v power play minutu před koncem.


V prodloužení měli blíže ke gólu domácí, ale Moravec v úniku neuspěl a zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich byl za Orlovou úspěšný jen Luka, zatímco hosté se díky Vrdlovcovi a Hulvovi trefili dvakrát a odvážejí si domů cenné vítězství.

Od úvodních sekund se v Orlové hrál svižný hokej. Zpočátku byli aktivnější hosté, ale poté přebrali iniciativu Olejáři, které nastartoval gól Ivana.„Zase se nám povedlo dát doma vstupní gól, brzy jsme přidali druhý a měli hosty na lopatě. Rozhodla asi pasáž v prostřední části, kdy jsme neproměnili několik gólových situací," řekl po zápase trenér Orlové Aleš Flašar.

Hosté potvrdili vysoké kvality, když hráli pořád velmi trpělivě a dočkali se v poslední dvacetiminutovce, kdy dokázali využít domácích ztrát puku na modré čáře. Góly Ambruze a Hulvy byly jako přes kopírák a Orlová musela za stavu 2:3 přistoupit ke hře bez brankáře.

„Ty chyby byly úplně zbytečné. Nakonec jsme srovnali, ale soupeř měl stejně jako doma víc štěstí. Jinak jsme myslím viděli velmi dobrý zápas, mí hráči bojovali nadoraz, těžko jim mohu něco vyčítat," konstatoval kouč Orlové.

Jeho tým nyní prohrává v sérii 0:2 na zápasy, navíc ve čtvrtek hraje v Šumperku třetí zápas.„Bude náročné otáčet sérii za stavu 0:2, ale já už v životě zažil hodně podobných obratů, proč by se to nemohlo povést znovu? Rozhodně nic nebalíme,“ ujistil závěrem Flašar.

Plus Oil Orlová – Hokej Šumperk 2003 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:0, 1:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Ivan (Galvas), 15. Mikšan (Luka), 59. Ivan (Moravec) – 43. Matějka (Holík), 51. Ambruz (Sedlák), 55. Hulva, rozhodující nájezd Hulva. Rozhodčí: Dědek, vyloučení: 6:4, bez využití, oslabení: 0:1, diváci: 1450, stav série: 0:2.

Orlová: Šafránek – Javín, Vnenk, Hegegy, Štefanka, Tomis, Galvas, Urbánek, Golab – Mikšan, Moravec, Luka – Studený, Ivan, Grygar – Blatoň, Valchař, Samiec – Škatula, Kraft, Holuša. Trenér: Aleš Flašar.