Hokej Šumperk 2003 – Plus Oil Orlová 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Stejně jako v domácím utkání se i dnes prvního gólu dočkala Orlová. Z dalších šancí ale nevyužila ani jednu a Šumperk vytěžil z minima maximum. Do přestávky srovnal a pak se dlouho hrálo bez branek, tedy totožná situace jako v úterý. Domácí favorit pak v 42. minutě rozhodl o postupu Šumperku do baráže o první ligu, ze které v minulé sezoně spadl.

Úvod utkání jasně ovládli orlovští borci. Nabuzený Ivan, jenž dlouhou dobu nesměl hrát kvůli disciplinárnímu trestu, poprvé vystrašil gólmana Štůralu ve 4. minutě, kdy jeho střelu bekhendem šumperský strážce svatyně tak tak vyrazil.

O dvě minuty později už ale kapituloval, neboť přečíslení tři na jednoho zužitkoval Studený – 0:1. Tlak Orlové pokračoval - Ivan nabil Studenému do další šance, Štůrala znovu s problémy zasáhl. Ani další šance Václava Studeného neskončila navýšením orlovského náskoku. „Tady jsme měli vytěžit něco více, pak by se zápas jistě vyvíjel daleko lépe v náš prospěch,“ litoval trenér Olejářů Aleš Flašar promarněných šancí.

Domácí srovnali stav v 15. minutě, kdy využili přesilovou hru, poněvadž došťourali za čáru na několikerý pokus puk, který měl gólmanŠafránek pod lapačkou…

Pak dlouho gól nepadl, ačkoliv v prostředním dějství měly šance obě družiny. Na domácí straně to byli Drtil a Červenka, za Orlovou mohli skórovat opět Studený, Valchař a také Moravec. „Oba gólmani byli proti. Dneska předváděli opravdu spolehlivé výkony,“ povšimnul si Flašar.

Více jej samozřejmě zajímal výkon jeho svěřence, tedy Dušana Šafránka a ten byl v poslední části překonán už po dvou minutách hry, protože domácí opět využili přesilovou hru, a to Červenkou. Jednalo se o velmi šťastný gól, kdy Červenka objel bránu a nazdařbůh zkusil, jestli mu bude přát štěstí. Přálo.

„V tomhle momentu se mi potvrdilo, a mohl jsem si to nakonec říct i po konci utkání, že ačkoliv jsme celou sérii prohráli 0:3 na zápasy, tak do baráže postupuje určitě šťastnější mužstvo a ne lepší," poznamenal Flašar.

Za stavu 2:1 se Šumperk stáhl, nechal tvořit hru hostující borce a bránil obranné pásmo, jak se jen dalo. „Na držení puku jsme měli neuvěřitelnou převahu, ale nebylo nám to nic platné. Domácí pořád pozorně bránili,“ krčil rameny Flašar.

Ten se dvě minuty před koncem podobně jako v Orlové odhodlal zkusit hru bez brankáře, ale tentokrát už jeho tým nevyrovnal. Do prázdné klece naopak pečetil postup svého mužstva Červenka.

A jak viděl orlovský trenér celou sérii?„První utkání rozhodl gól-negól, ve druhém soupeř otočil z 0:2 na 3:2 díky našim individuálním hrubkám a gólům jako přes kopírák a pak uspěl v nájezdech. Noa dneska vyhrál rovněž díky šťastným trefám, ačkoliv jsme měli převahu. I domácí fanoušci nám potvrdili, že jsme dnes byli lepší. Co se ale dá dělat, soupeři můžeme jen popřát hodně zdaru v baráži, získal tři výhry, takže asi zaslouženě postupuje, i když konečný verdikt série by si jistě zasloužil dramatičtější podobu," hodnotil pěkné hokejové finále Aleš Flašar.

Orlová tedy vypadla, ale letos se určitě nemusí za předváděné výkony stydět. Vdrtivé většině zápasů předváděla kvalitní ofenzivní hokej, na který se dalokoukat. Trenér Flašar zkombinoval zkušenosti extraligových borcůse zbytkem loňského kádru a našlapaná sestava Orlové dokázala během soutěže pravidelně bodovat. Výpadkům se nevyhnula, ostatně to žádné družstvo, avšak pozitivní dojmy ze sezony výrazně překryly pár nedostatků, a především to by měli při hodnocení celého ročníku zohlednit i nároční orlovští fanoušci. Koneckonců, vedení klubu je s právě ukončenou sezonou velice spokojeno.

Branky a nahrávky: 15. Haas, 42. Čerenka, 60. Červenka – 6. Studený (Holuša). Rozhodčí: Skoupý, vyloučení: 8:6, využití: 2:0, diváci: 3000, konečný stav série: 3:0.

Orlová: Šafránek – Javín, Vnenk, Tomis, Štefanka, Galvas, Urbánek, Hegegy – Mikšan, Moravec, Luka – Studený, Ivan, Holuša – Blatoň, Valchař, Grygar – Škatula, Kraft, Samiec. Trenér: Aleš Flašar.