Vedení klubu se před začátkem letošní sezony podařilo díky silnému sponzorovi sestavit kádr zvučných jmen, která divákům na orlovském zimním stadionu rozdávala radost z hokeje. „Většina našich utkání snesla přísná měřítka. Na začátku sezony to samozřejmě nebylo ještě ono, tým se dával za pochodu dohromady a nevyhnuly se nám ani zbytečné porážky. Postupně se ale tým sehrál a předváděl atraktivní hokej, o který nám letos šlo především,“ poznamenal před svým odjezdem na dovolenou předseda orlovského klubu a hlavní ikona hokejové Orlové Vítězslav Víteček. Pak dodal, že sázka na trenéra Aleše Flašara se ukázala správnou volbou.

Někdejší tvrdý bek Vítkovic stmelil v kabině kolektiv a ordinoval svým svěřencům důrazný, precizní, ale i ofenzivní hokej. Orlová byla po Šumperku a Havířovu nejlépe střílejícím týmem soutěže. Po Šumperku byla i nejlépe bránícím celkem.

„Snažili jsme se o komplexní hokej a ten přinesl své ovoce, alespoň soudě podle toho, že jsme se dokázali propracovat do finále. Myslím, že pokud by tento tým zůstal pohromadě, mohli bychom pomýšlet i na mety nejvyšší,“ míní Flašar, který bude s hráči jednat o možnosti jejich setrvání v týmu po návratu předsedy Vítečka z dovolené.