Co jsme zjistili? Předseda klubu HC Plus Oil Orlová Vítězslav Víteček nechtěl žádné podrobnosti sdělit. „Nezlobte se, není to nic proti vám ani fandům, oficiální prohlášení klubu vydám až koncem příštího týdne. Teď k tomu neřeknu absolutně nic,“ omluvil se první muž orlovského hokeje.

Mezi orlovskými fanoušky se spekuluje o tom, že město Orlová svůj dlouhodobě sport číslo jedna nechce podporovat v takové míře, v jaké by jej údajně mohli podporovat v Karviné.

„Na hokej dáváme 3,7 milionu korun. Je nám jasné, že na druholigovou úroveň je to asi nedostačující, nehledě na to, že finanční prostředky směřujeme především na mládež, ale víc v současné době město na hokej opravdu dát nemůže,“ hlásil z dovolené v Chorvatsku místostarosta Orlové Miroslav Koláček.

Jasno do situace nevnesl ani Aleš Sznapka, předseda představenstva společnosti Plus Oil, generálního partnera orlovského hokeje. „Obávám se, pánové, že nejsem kompetentní osoba, která by se k přesunu orlovského hokeje do Karviné měla vyjadřovat. Přesun vám proto nepotvrdím,“ poznamenal hlavní sponzor HC Plus Oil Orlová.

Jenže jej ani nevyvrátil. „Příští týden budou k dispozici nějaké informace, ale obraťte se na pana Vítečka,“ rozloučil se v krátkém telefonátu Aleš Sznapka a dodal, že společnost Plus Oil stále podporuje orlovský, ale i karvinský hokej.

Podle našich zjištění však do něj nechce dávat víc peněz než dosud dává karvinská radnice. Ta se ale na možnost přesunu orlovského hokeje do Karviné netváří vyloženě zamítavě. „Je to čistě aktivita hokejového klubu. Žádná jednání na toto téma s městem dosud neproběhla, ale snaha svolat společné jednání zástupců klubu a radnice tady určitě je. Vyslechli bychom si názor hokejového vedení a podle toho bychom se zařídili,“ řekl nám Petr Bičej, náměstek karvinského primátora pro oblast sportu.

Dodal však, že představitelé karvinského hokeje by neměli po městě chtít více peněz. „Druholigový hokej v Karviné je pro nás přijatelný pouze za podmínky, že oddíl nebude chtít po radnici zvýšit finanční příspěvek. Už nyní dáváme ročně na karvinský hokej něco přes tři miliony korun,“ upozornil Bičej.

Úplně stejně stručně jako jeho protějšek z Orlové Víteček hovořil i prezident karvinského hokejového klubu Pavel Zemánek. „Jednáme, nic není jisté. Vidina druholigového hokeje v Karviné je samozřejmě lákavá, jenže když není nic jistého, nemohu logicky ani nic prozradit,“ poznamenal lišácky Zemánek.