Nyní se již hokejisté týmu, který by se podle slov prezidenta orlovského klubu Vítězslava Vítečka měl v nové sezoně jmenovat Hockey club Karviná, připravují v karvinských podmínkách. Jaké jsou? „Co se týče zázemí, tréninkových možností, ledu či kabin, k tomu nemohu říct jediné špatné slovo. Vše je perfektní a máme v Karviné vytvořeny opravdu adekvátní podmínky na řádnou přípravu,“ poznamenal úvodem známý hokejový trenér Aleš Flašar.

Ten s týmem započal standardní suchou přípravu už v květnu. „Věnovali jsme se klasicky nabírání fyzičky, to znamená posilovna, běhy. Začátkem července dostali kluci měsíční dovolenou a v srpnu jsme se sešli na ledě,“ přiblížil Flašar.

Z jeho týmu odešel do francouzského Nantes Petr Grygar, do Havířova Daniel Kraft a hned kvartet hráčů posílil obnovený klub z ostravské Poruby. Jedná se o Michala Gleicha (tomu skončilo hostování z Poruby), Lukáše Vnenka, Michala Galgonka a Radima Golaba. A kdo přišel? „Když mám být konkrétní, podepsán zatím nebyl nikdo, hráče prozatím zkoušíme. Jsou tady ale nové tváře,“ připustil Aleš Flašar.

Především je to vítkovický odchovanec, gólman David Iláš, který chytal poslední sezony v Opavě. „Davida dobře znám, takže vím, že je to nesmírně kvalitní brankář. Odchytal už půlku prvního přípravného utkání s Porubou a vedl si dobře,“ dodal na Ilášovu adresu Flašar.

Ten má v týmu i karvinské hráče Rosůlka s Ciupou, který hrával naposledy v Polsku. Dále to jsou ostravský Steber, který také hrál v Polsku, a bratranci Martin a Lukáš Bučkové. „To jsou další kluci z Ostravy. V tomto týdnu odehrajeme nějaké přípravné zápasy a pak musíme přistoupit k zeštíhlování kádru,“ přiblížil nyní již karvinský trenér.

Přehled přípravných utkání: čtvrtek 18. 8. junioři HC Vítkovice – Karviná (18:00), pátek 19. 8. Unia Oswiecim – Karviná (18:00), úterý 23. 8. Karviná – junioři HC Vítkovice (18:00), čtvrtek 25. 8. Karviná – Unia Oswiecim (18:00), úterý 30. 8. Karviná – Torax Poruba (18:00)

Celý článek v zítřejším vydání Karvinského a Havířovského deníku

Definitivní posvěcení přesunu druholigového hokeje z Orlové do Karviné se stále řeší. Prezident orlovského klubu Vítězslav Víteček, který do Karviné po letech přinesl druholigový hokej na kvalitní úrovni, nám v pondělí sdělil, že se tak stane tento týden. Příští úterý 23. srpna se už totiž koná valná hromada Českého svazu ledního hokeje av karvinském zájmu rozhodně je, aby nejpozději na ní svazoví činovníci odsouhlasili účast nového karvinského celku ve druhé lize. Jak nám sdělil řídící pracovník druholigové skupiny Východ Vladimír Schiefner, po tomto termínu by už totiž bylo dost pozdě.„V takovém případě by soutěž musela zahájit Orlová a převod licence by se musel řešit posléze,“ upozornil Schiefner.