Trenér Jan Daneček se navíc zaměřuje v tomto období na další získávání fyzické kondice, takže jeho svěřenci nemohou hrát v optimální formě. Přesto na ledě bojují o solidní výsledek v každém utkání a pokračují ve vítězném tažení.

AZ Havířov – Slezan Opava 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Do posledního zápasu vstoupili mnohem lépe hosté. Lépe se pohybovali a po střele Grofka se ujali v 7. minutě vedení. Když o pět minut později zvýšil Měch na 0:2, bylo to jen zviditelnění dění na ledě. Opava tahala za delší konec pomyslného provazu.

„Je vidět, že naše příprava graduje. Letos je docela drastická, ale to je v pořádku, jelikož v minulé sezoně jsme na to také doplatili. To vše se pak v zápase projevuje tím, že hráči mají od první třetiny poněkud tvrdší nohy a soupeř nás přebrusluje,“ vysvětlil pomalejší rozjezd svého týmu havířovský kouč.

Jeho svěřencům se do půlky zápasu nedařilo, ale podařilo se jim snížit, když Maruna využil přesilovou hru. Ve druhé části se už domácí zlepšili a od 27. minuty se plně chopili taktovky. Třemi góly skóre otočili a rázem vedli.

Hosté poté snížili na rozdíl jediné branky, ale Potočný výhru pojistil pátým gólem v samotném závěru utkání a Azet znovu jasně zvítězil.

„Ve druhé polovině utkání už se naopak naše dobrá fyzická kondice projevila. Kluci měli více ze hry, stejně jako v předchozích zápasech. Ve třetí třetině už bylo vidět, že naši hráči ubrali trochu plyn, jelikož nás teď čekají na turnaji v Púchově hned tři další utkání během tří dnů,“ dodal trenér Daneček.

Branky a nahrávky: 17. Maruna (Najdek, Prokop), 27. Najdek (Prokop, Sztefek), 36. Prokop, 36. Sztefek (Stránský), 59. Potočný (Sztefek) – 7. Grofek (Černý, Pavelek), 12. Měch (Kukol, Baďura), 44. Chalupa (Vítek). Rozhodčí: Trombík – Havel, Pučok, vyloučení: 4:5, využití: 1:0.

Havířov: Vrba – Zientek, Rimmel, Krisl, Machálek, M.Zientek, Jindřich, Prokop, Jurčík – Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Kraft, Pavlas, Kopún, Pechanec.