Včera jednal Vítězslav Víteček, manažer nového karvinského hokejového klubu, který po domluvě s generálním partnerem klubu společností Plus Oil v létě převedl druholigový A-tým mužů z Orlové, s vedením města o fungování mužstva v Karviné.

Zástupci klubu pár hodin před tím předložili vedení města svou představu spolupráce, ovšem představitelé města se na účinkování hokejového klubu v Karviné tváří neutrálně.

Co městu vadí? „Například nekoncepčnost spolupráce a především to, že tady vedle sebe mají působit dva kluby – ten, který má hrát druhou ligu a ten původní – SK Karviná,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast školství a sportu Petr Bičej, který osobně jednal s Vítězslavem Vítečkem.

„Myšlenka dvou vedle sebe fungujících hokejových subjektů na našem stadionu nám přijde nešťastná. My podporujeme pouze SK Karviná, dotace posíláme na místní mládež, a pokud nový hokejový klub nepředloží jasné koncepční řešení fungování hokeje v Karviné, tak si nemyslím, že by zde měl hrát zápasy nové sezony. My každopádně nebudeme tento klub finančně podporovat, a to ani formou výhodnějšího zapůjčení ledu či nějakými dalším zvýhodněním v oblasti služeb spojených s provozem stadionu,“ poznamenal Bičej.

Zástupci HC Karviná by ovšem podle vlastních slov po městu žádné dotace chtít neměli. Pouze si během zápasů dohodnou pronájem ledové plochy a uhradí provozní náklady. „V takovém případě pak bude záležet na dohodě se společností STaRS, tedy provozovatelem zimního stadionu,“ podotýká Bičej.

Vítězslav Víteček se zatím nechtěl k současnému stavu příliš vyjadřovat. Včera pouze řekl, že v pondělí bude jasněji. „S panem náměstkem Bičejem jsem jednal, panu primátorovi Hanzlovi jsme také předložili návrh spolupráce klubu a města a víc k tomu zatím opravdu nemohu říct. V pondělí budeme vědět víc,“ dodal Víteček.

Karvinští fanoušci se na druhou ligu těší.Tým trenéra Aleše Flašara, který je nabitý známými jmény a loni pod hlavičkou orlovského Plus Oilu dokráčel až do finále II. ligy, zůstal víceméně pohromadě a chce předvádět stejně atraktivní hokej jako v sezoně minulé. Pokud si navíc klub bude veškeré náklady hradit v Karviné sám, nic po městu chtít nebude a pouze žádá, aby zde mohl odehrát své zápasy, pak by jeho působení v Karviné asi nemělo nic bránit.