Karvinští hokejisté zahájili svižně. V bráně dostal příležitost David Iláš, nejspíš jednička týmu pro mistrovskou soutěž. Mezi tyčemi si počínal velmi jistě a dvě slibné šance hostů zneškodnil. Domácí brzy po svém nástupu ovládli dění na ledové ploše a trvale se nastěhovali do útočné třetiny. Brankově svou převahu vyjádřili až v prostředním dějství. Dva góly zaznamenal Radim Valchař, s nímž se počítá pro novou sezonu.

Hokejisté Karviné si počínali precizně a přihlížejícím divákům nabídli přehlídku pěkných akcí, čímž je navnadili na o víkendu startující mistrovskou soutěž. Spokojen byl i trenér hráčů Aleš Flašar: „To utkání jsme měli, dá se říct, pod kontrolou celých šedesát minut vyjma závěru, kdy kluci trochu polevili. Soupeř z Nového Jičína předváděl svou klasickou houževnatou hru, jsou to bojovníčci, byl to užitečný zápas,“ poznamenal Flašar.

Během zápasu měl několikrát možnost vyzkoušet si hru přesilovkových formací. „Vyzkoušeli jsme si nějaké přesilovkové situace, ale i oslabení. Z toho pohledu utkání splnilo svůj účel, ale víte jak to je, jestli byla příprava podařená nebo ne, to se stejně dozvíme až v mistrovské soutěži,“ nedělá s vydařené generálky velkou vědu známý hokejový trenér.

Navíc upozornil, že nacvičování přesilovek je záležitost celoročního tréninku, ne jen letní přípravy. „Každý trenér je rád, když přesilovky vycházejí, ale musíme je neustále pilovat, aby nám přinášely užitek i v mistráku,“ upozornil.

Tréninkové manko, které před pár týdny na hráčích ještě pozoroval, už se podle něj také téměř dohnalo. „Už pozoruju, že se to vstřebává a měli bychom se s tím vyrovnat,“ je si jist Flašar.

V sezoně hodlá spoléhat na vyrovnanost všech pětic, ne pouze na jednu údernou. „Sázet na jednu lajnu nejde. Máme ne tři, ale nejspíš rovnou čtyři vyrovnané řady a to je pro trenéra vždy výhodou.

Start soutěže nám napoví, jak to bude vypadat. Začínáme venku, to je dost ošidné. Navíc o našem prvním soupeři Uherském Hradišti nevíme zhola nic. Máme doma dvě derby, Porubu a pak hlavně Havířov, mezitím Prostějov venku, to také není zrovna snadný úvod,“ poznamenal trenér Karviné, který v těchto dnech uzavírá kádr.

Procpe se do něj i domácí Lumír Rosůlek, jediný hráč, který loni působil v Karviné v krajském přeboru? Svým přístupem k tréninku si o místo v sestavě řekl, je to dříč,“ dá Flašar šanci mladému hráči.

HC Karviná – HC Nový Jičín 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky Karviné:
Valchař 2, Moravec, Hegegy, Holuša

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Tomis, Galvas, Hegegy – Moravec, Luka, Mikšan – Ivan, Valchař, Studený – Holuša, Novák, Samiec – Škatula, Blatoň, Ciupa – Rosůlek, Matušínský.