Nic na tom nezměnila ani středeční večerní schůzka primátora Tomáše Hanzla s kolegy z radnice. Na vedením HC Karviná předložený návrh fungování klubu v Karviné zástupci radnice nepřistoupili. A to ani přesto, že klub po radnici nepožadoval žádnou finanční podporu.

„Pro nás je partnerem pouze SK Karviná. Model dvou vedle sebe existujících a hrajících hokejových klubů není podle nás dobrý. Překvapují nás proto mediální prohlášení činovníků orlovského klubuo tom, že už je to klub karvinský,“ napsala včera v tiskové zprávě zaslané redakci mluvčí města Šárka Swiderová.

Co na to generální manažer HC Karviná Vítězslav Víteček? „Nezlobte se, ale já už se k tomu vyjadřovat víc nebudu,“ řekla zavěsil telefon.

Předseda představenstva generálního sponzora karvinského hokeje, společnosti Plus Oil, Aleš Sznapka se poté, co se od Deníku dozvěděl, že tým Plus Oilu zřejmě nenajde v Karviné domácí zázemí, nechtěl k celé záležitosti moc vyjadřovat. Nakonec ale odpověděl.

„My jsme svou koncepci poskytli městu už dávno. Manažer SK Karviná Dalibor Boniatti na městě byl a naši vizi představil. Pokud město tvrdí, že existence dvou klubů vedle sebe není možná, tak já se přece nebráním ani sloučení našeho týmu s místním SK Karviná. To jsem ostatně deklaroval už v červnu po převodu práv soutěže do Karviné a koneckonců jsem SK Karviná také sponzoroval,“ poznamenal Aleš Sznapka.

Podle něj se věc spíš má tak, že to někdo na městě nechce pochopit. „Opravdu nevím, v čem je zakopaný pes. Dotace na mládež jdou na SK Karviná a my jsme zástupcům SK Karviná nabídli dohodu spolupráce. Když karvinské děti uvidí v klubu druholigové hráče, získají tu správnou motivaci, vždyť je to propojené,“ nechápe Sznapka liknavý postoj města.

A co teď bude dělat? „Mám svou práci, budu se věnovat jí,“ odvětil karvinský podnikatel. Ale co bude dělat s hokejem? „Podívejte se, jestli v Karviné nenajdeme cestu a kvalitní druholigový hokej zde nechtějí, pak se vnucovat nebudeme. A pokud se nedohodneme jinde, tak hokej sponzorovat nebudu. Aspoň bude v Karviné kvalitní fotbal,“ rozloučil se Sznapka.

Podle mluvčí města se mediální prohlášení představitelů HC Karviná (bývalého orlovského hokeje) liší od toho, co s nimi představitelé města skutečně řešili. „My to považujeme za nátlak vedený přes média. Nátlak na to, aby vedení města dalo souhlas s přesunem,“ tvrdí Swiderová. Dodala, že dva hokejové kluby v jednom městě nejsou podle vedení radnice koncepčním řešením.

Komentář Tomáše Januszka

Když se dva hádají…

Když se dva hádají, třetí se směje, praví známé přísloví. V tomto případě asi bude nutné změnit sloveso. Ten třetí, tedy hokejový fanoušek, se v této situaci nesměje, ale pláče.

Když se po skončení loňské sezony, koncem jara, začalo proslýchat, že orlovský druholigový tým toto město opustí a počátkem srpna se začali hráči scházet a trénovat na karvinském zimáku, srdce karvinského hokejového fanouška zaplesalo. Bezpochyby se těšil na kvalitní soutěž a hráče, kteří už sice mají zenit za sebou, nicméně pořád ještě jsou to borci, kteří svým hokejovým uměním dokáží diváka bavit. Koneckonců Orlová se v posledních sezonách pohybovala ve druhé lize na špici soutěže a loni se téměř dostala do baráže o 1. ligu.

Po ubohých letech karvinského mužského hokeje, který se už dobrých 15 let potácí mezi posledními dvěma výkonnostním stupni, byla představa, že se bude v Karviné chodit na Moravce, Ivana, Javína či Luku víc než lákavá. Bohužel dnes už zřejmě platí minulý čas - byla.

Vedení nově vzniklého HC Karviná se nedohodlo s městem, které nechce, aby v Karviné fungovaly dva kluby. Vedle HC také ´domácí´ SK Karviná. Je otázkou, zda to není jen zástěrka a ve skutečnosti město hokejový sbor v čele s pány Vítečkem a Sznapkou z nějakého dosud nevyřčeného důvodu nechce.