Buď se tento subjekt sloučí s původním karvinským klubem SK Karviná, kterému šéfují Pavel Zemánek s Daliborem Boniattim (dle mínění sportovní veřejnosti dlouhodobí ničitelé karvinského hokeje), nebo se tým obrátí zpět na orlovskou radnici, která už ovšem začala podporovat nový orlovský tým, anebo se HC Karviná rozpustí i se špičkovými hráči stávajícího kádru.

Která varianta je nejpravděpodobnější? Již v červenci, pár dní po přesunu orlovského HC Plus Oil do Karviné, se prezident orlovského klubu Vítězslav Víteček, který posléze rezignoval na svou funkci v Orlové a nahradil jej Daniel Marosz, nechal slyšet, že splynutí s SK Karviná si nedovede představit. Možná mu ale nic jiného, než se spojit s lidmi v SK Karviná, nezbude. Jinak by také hokej nemusel být v Karviné žádný.

„Myslím, že pan Víteček zvolil nešťastné řešení, když druholigový tým mužů hned na začátku převedl na úplně jiný subjekt. My jsme se příchodu orlovského týmu k nám nebránili, naopak jsme jej vítali. Bylo by to užitečné spojení. Pan Sznapka (zástupce generálního sponzora celku – pozn. aut.) by s panem Vítečkem do Karviné přivedli tým skvělých hokejistů s ambicemi na první ligu, SK Karviná zase disponuje mládežnickou základnou. Škoda, že se sloučení klubů neprovedlo hned,“ zalitoval předseda SK Karviná Pavel Zemánek, který se domnívá, že pro karvinský hokej by to bylo ideální spojení.

„Myslím, že naši kluci nejsou o nic horší než ti z Orlové, Havířova či jiných měst. Jen potřebují dostat šanci se ve druhé lize uplatnit. Takhle by ji v Karviné měli,“ míní Zemánek.

Variantou číslo 2 je návrat karvinsko-orlovského spolku do Orlové. Přivítali by orlovští radní a hlavně fanoušci zpět své „ztracené syny“? To je otázka. Místostarosta Orlové Radislav Mojžíšek prozradil, že si návrat klubu do Orlové dovede za určitých podmínek představit. „Je to jen můj osobní názor, shodou okolností máme ve středu zastupitelstvo, na kterém je hokej jedním z bodů programu, ovšem myslím si, že v současné době by to byl i velký technický a organizační problém,“ míní.

Proč? „Město už zaštítilo po odchodu pánů Vítečka a Sznapky nový hokejový subjekt, v klubu se zvolil nový výbor, aktuálně pracujeme na spoustě legislativních věcí. Máme toho zkrátka hodně rozjednaného, co je třeba dokončit. Tohle je absolutně nová skutečnost. Navíc rozpis ledu je už předem dán, trénuje zde a hraje několik mládežnických týmů a nově i tým, hrající krajský přebor. Dva dospělé mančafty by naše ledová plocha asi neutáhla. Muselo by asi dojít opět k tomu, že krajský přebor by se vrátil do Karviné nebo popřípadě odešel do jiného města,“ vysvětluje Mojžíšek. Ovšem jak znovu zdůraznil, je to jen názor jednoho radního a zastupitele. „Ve středu po zastupitelstvu budeme určitě vědět víc,“ ujistil Mojžíšek.

A třetí variantou? Ještě před nedávnem nepředstavitelnou, ale s ohledem na nové stavy věcí nyní už ne tak nereálnou, je tým „zmrazit“ či rovnou rozpustit. „Když nebudu mít podporu, tak hokej zkrátka přestanu sponzorovat,“ poznamenal ve čtvrtek předseda představenstva společnosti Plus Oil Aleš Sznapka, který v létě druholigový mančaft z Orlové do Karviné dostal. Sliboval si lepší zázemí, podmínky i diváckou podporu. To by skutečně bylo možné, ovšem kdyby na to zástupci karvinské radnice kývli. A to se nestalo. Tedy zatím.

Aleš Sznapka se možnosti mít hokej v Karviné ještě nevzdává. „Ještě podnikáme nějaké kroky. Přeci jen mám k hráčům nějaké závazky. Co s nimi bude? V pondělí má o celé situaci snad znovu jednat užší vedení města, nechtěl bych se téhle myšlenky úplně vzdát. Pro Karvinou by to byla obrovská škoda,“ poznamenal Sznapka v pátek.

O tom, která varianta se nakonec ukáže tou pravou, by měly napovědět už nejbližší hodiny. HC Karviná má svůj první zápas odehrát dnes na ledě Uherského Hradiště.„Hrát by se mělo," dodal Aleš Sznapka. A to dokonce pod hlavičkou Karviné. Odstoupit ze soutěže však hokejový klub ještě může, podobně tak nedávno učinil i Šternberk. Odstoupit lze ostatně i z rozehrané soutěže, jen ta pokuta bude o něco „mastnější“.

Mimochodem, podle posledních zpráv v SK Karviná uvažovali v létě o případném odkoupení licence právě od Šternberka. „Teď už to mohu prozradit. Byly varianty, že bychom odkoupili druholigovou licenci od Šternberka, případně tedy od Orlové, ale věci se vyvinuly jinak,“ pokrčil rameny předseda SK Karviná Pavel Zemánek a zdůraznil, že ze strany SK Karviná se uvažovalo o odkoupení licence, nikoliv o přesun týmu z jiného města.