AZ Havířov – HC Nový Jičín 3:0 (1:0, 1:0; 1:0)

Domácí začali zápas mírným tlakem, ale hosté odpověděli aktivní obranou a rychlými výpady, takže diváci viděli v první třetině poměrně vyrovnanou bitvu. Havířovští byli v první části za svou aktivitu odměněni zaslouženým vedením, když se v 7. minutě prosadil po individuální akci Maruna – 1:0.

Celkově ale jejich hra trochu pokulhávala a do šancí se dostávali i hosté. „Na klucích byla vidět počáteční nervozita. Zápas byl i s ohledem na výsledky v minulé sezoně plný očekávání. Postupem času ale poznali, že mohou mít navrch a zápas nakonec ovládli,“ uvedl havířovský trenér Jan Daneček.

Jeho svěřenci mu asi přidělali nejvíc vrásek ve druhé části. To hráli hokejisté Nového jičína několik přesilovek, které ale domácí ubránili. „Ve druhé části jsme vyrobili pět faulů, čímž jsme dali soupeři šanci na srovnání skóre. Naštěstí jsme dobře bránili a změnu skóre nepřipustili,“ řekl dále Daneček.

Když domácí ustáli bez úhony všechna oslabení, sami udeřili. V 36. minutě se prosadil důrazný Sztefek a havířovští vedli o dvě branky. „To byl rozhodující gól. Po něm už jsme se zlomili a domácí jasně ovládli kluziště,“ mínil kouč Nového Jičína Petr Kneblík.

V závěrečné části už měl havířovský AZ jasnou převahu a bylo jen otázkou, kolik gólů houževnatému soupeři nasází. Z řady střel se ujala pouze jediná z hole Sztefka, který uzavřel skóre na 3:0.

„Hra Nového Jičína nám dlouhodobě nesedí. Proti důsledné a zabezpečené obraně se hodně těžko prosazujeme. Tentokrát se nám ale konečně podařilo proti nim zahrát a myslím si, že jsme byli celý zápas lepší a vyhráli zaslouženě. V závěru už jsme dominovali, když se projevila naše dobrá fyzická kondice. Novojičínští navíc ve třetí třetině často faulovali, takže jsme měli pozici na konci zápasu ulehčenou. Každopádně nás musí mrzet jedině to, že se nám nepodařilo vstřelit více gólů,“ dodal havířovský kouč Daneček.

„Havířov byl jednoznačně lepší a vyhrál zaslouženě. Oslabení nás stála hodně sil, které v závěru logicky chyběly,“ uznal sportovně trenér Nového Jičína Petr Kneblík.

Branky a nahrávky: 7. Maruna, 36. Sztefek (Stránský, Prokop), 42. Sztefek (Stránský). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 6:9, využití: 0:0, diváci: 1760.

Havířov: Daneček – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. – Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov ve středu ve Frýdku-Místku.