HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 2:3 p (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Hosté sice tlačili, ale museli neustále řešit po brejcích nebezpečné situace, takže si pořádně zachytal i gólman Daneček. Po bezbrankové první části se dostali do vedení domácí, když se ve 21. minutě trefil Sluštík. Havířované odpověděli o sedm minut později, kdy Potočný využil přesilovou hru.

Nadšeně hrající frýdecko-místečtí hokejisté oplatili stejnou mincí. Ve třetí části sice prohospodařili dlouhou přesilovku pět na tři, ale v pokračující výhodě se už trefili a vedli 2:1. Hráči AZetu pokračovali v tlaku a čtyři minuty před koncem vyrovnal Maruna. Další šance se neujaly, takže o vítězi rozhodlo až prodloužení, ve kterém předvedl svůj důraz Klimša.

„Už přípravné zápasy naznačovaly, že to nebude vůbec lehký soupeř. Domácí se představili jako houževnatý tým. Ten má ve svém středu řadu mladých hráčů, kteří bojovali a svým důrazem nám dělali velké problémy. I když jsme se na to připravili, nedokázali jsme se proti tomuto stylu prosadit. Vyhráli jsme proto, že jsme byli šťastnější v prodloužení. Tento zápas potvrdil, že v této soutěži až tak papírově slabší soupeři nebudou. Možná nebudou podávat tyto výkony celou sezonu, ale pokaždé se mohou na favorita vytáhnout. Určitě si bodů z Frýdku-Místku nesmírně cením, byly opravdu vydřené,“ konstatoval havířovský trenér Jan Daneček.

Branky a nahrávky: 21. O. Sluštík(Rozum, Podešva), 44. Kabeláč (Rozum, O. Sluštík) - 28. Potočný (Stránský), 56. Maruna (Rimmel, Říčka), 62. Klimša (Sztefek). Rozhodčí: Jeřábek, vyloučení: 6:4, využití: 1:2, oslabení: 0:0, diváci: 400.

Havířov: L. Daneček– Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, M. Zientek, Pavlas, Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, J. Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Prostějovem.