Náměstek karvinského primátora pro oblast sportu Petr Bičej, který vedl jednání s manažerem SK Karviná Daliborem Boniattim je rád, že anabáze letního přesunu hokejového týmu Plus Oilu z Orlové do Karviné je u konce.

„Ano, trochu se to vleklo, ale podařilo se. Zrovna na tom posledním jednání jsem bohužel nebyl přítomen, vedli jej pan primátor Hanzel a první náměstek pan Wolf, nicméně se podařilo dospět k dohodě a ve středu s Havířovem se bude hrát na karvinském zimním stadionu,“ potvrdil Bičej příznivou zprávu.

Aleš Sznapka, zástupce generálního sponzora Karviné, společnosti Plus Oil, byl také spokojen. „Řekl bych, že ta jednání dopadla ke všeobecné spokojenosti všech stran. Město se zachovalo fér hlavně kvůli fanouškům a dokázalo, že mu na hokeji v Karviné záleží,“ podotkl.

Zástupce SK Karviná Dalibor Boniatti nechtěl dohodu příliš komentovat, ale i on potvrdil, že ve středu už se Karviná utká konečně na vlastním stadionu s Havířovem. „Do médií v nejbližších hodinách doručíme oficiální prohlášení. Jsem sice opatrný a dokud není všechno na papíře, nerad bych něco prohlašoval, ale první domácí zápas s Havířovem by se měl opravdu uskutečnit,“ dodal.