HC Karviná – AZ Havířov 3:4 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Okresní derby zaplnilo rozlehlý karvinský stadion zhruba z jedné třetiny. Hlasovou převahu měli příznivci hostí, neboť nově vzniklý subjekt HC Karviná se teprve o víkendu dozvěděl, že může hrát své domácí zápasy na zimním stadionu v Karviné.

„Takové to zázemí nám chybělo, trénovali jsme různě po okolí. Až si to sedne, budeme ještě silnější. Dnes vyhrál spíše šťastnější mančaft, ale pro oko diváka to byl určitě pěkný zápas,“ hodnotil duel karvinský trenér Aleš Flašar.

V úvodní třetině se obě mužstva ještě oťukávala, gólové šance přišly na řadu až po čtrnácti minutách. Ty větší měla Karviná, ale brankář Vrba držel. Hosté se ujali vedení po krásné individuální akci Říčky, který vyškolil domácí obranu i brankáře Iláše. Domácí srovnali dvě sekundy před úvodní sirénou, když se i v oslabení prosadil Valchař.

Později hosté vedli, ale domácí dokázali srovnat. Napínavý zápas pokračoval až do konce, AZ nevyužil dlouhoupřesilovku pět na tři a to zřejmě zapřičinilo, že si nepřipsal tři body. Nakonec inkasoval z hole Mikšana v 57. minutě na 3:3.

Nájezdy, to už byla loterie. „Tyhle zápasy bývaly vždy ozdobou ligy. Až se v Karviné zformuje fanouškovská základna a vůbec všechny věci okolo, bude to ještě lepší. My jsme dnes dokázali, že hrát hokej umíme a jsem rád, že i Adam Vrba prokázal, že si zaslouží opětovnou šanci v bráně,“ byl spokojen s úrovní utkání vítězný kouč Jan Daneček.

Branky a nahrávky: 20. Valchař (Blatoň), 29. Blatoň (Javín, Samiec), 57. Mikšan (Moravec) – 19. Říčka (Krisl), 22. Krisl (Stránský, Potočný), 35. Říčka (Vydra), nájezd J. Daneček, vyloučení: 13:13, využití: 2:1, oslabení: 1:1.

Karviná: Iláš - Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Roupec, Galvas – Mikšan, Moravec, Luka – Valchař, Ivan, Ciupa – Holuša, Blatoň, Novák – Rosůlek, Samiec, Škatula – Studený, Tomis. Trenér: Aleš Flašar.

Havířov: Vrba – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, J. Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas. Trenér: Jan Daneček.