Orlovští hokejisté předvádí pod vedením trenéra Petra Česlíka bojovný, nadšený výkon, který zopakovali i proti béčku Nového Jičína, svému poslednímu soupeři. „Nový Jičín hrál stejným stylem jako áčko. Je to hodně nevyzpytatelný soupeř, ale nám vyšel začátek a vedli jsme 3:0,“ pochvaloval si trenér Česlík.

Za tohoto stavu však podle něj domácí hráči polevili. „Možná si mysleli, že dají soupeři deset, ale houževnatí hosté nic nevzdávali, dostali se do hry a my museli zase zapnout,“ přiblížil kouč Orlů.

V dalším průběhu hry mohl ocenit bojovný týmový výkon celého mužstva. „Už je vidět, že naše hra získává i hokejové parametry,“ zasmál se Česlík. To konkrétně znamená, že mužstvo dovede měnit rytmus hry v průběhu zápasu, dobře se doplňovat.

„Stále se nacházíme v období, kdy je třeba, aby si jednotlivé řady sedly a kluci se pořádně sehráli. Své možnosti ale naznačili, také domácí kulisa byla fantastická. Diváci nás pořádně povzbuzují, taková atmosféra tady nebyla snad ani ve druhé lize,“ porovnával Česlík.

Skoro to vypadá, že orlovští hokejoví fanoušci jako by se vyhecovali k úžasné atmosféře jen v těžkých dobách, kdy tým Orlové hájí skupina vlastních odchovanců a místních hráčů z Karvinska v nejnižší možné soutěži.

„Diváci nám ohromně pomáhají, snad jim elán vydrží. My se budeme snažit podávat v každém utkání co možná nejlepší výkon,“ dodal Česlík. Může jeho tým ve vyrovnané soutěži dosáhnout mety nejvyšší? „Tuhle otázku bych zatím nechal otevřenou, nejsilnější týmy nás ještě čekají, Horní Benešov a Krnov. A i Studénka, kterou teď hostíme, bude nejspíš patřit k nejlepším. Uvidíme, co nám napoví vzájemný zápas,“ vyhlíží nedělní duel se Studénkou (17 hodin) Petr Česlík.

Tým od října posílí zkušený Kytka, loňský kapitán SK Karviná, další hráči z HC Karviná jsou v jednání. „Kádr máme široký, ale pokud chceme v nejbližších letech bojovat o postup, je třeba využít každou možnost k posílení. Žádného hráče bychom nechtěli uvolnit, počítáme se všemi, byť řada z nich asi nebude spokojena se svým vytížením,“ upozornil dopředu orlovský trenér.

HC Orlová - Gedos Nový Jičín B 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky:
3. Opravil (Malík), 9. Milch (Ivanka), 15. Pavlát (Szajter, Bojda), 23. Malík (Hanzl), 50. Szajter (Opravil), 52. Ivanka (Vaštík, M. Novák) - 16. Štěpjak (Zedník), 19. Zedník (Gebauer), 50. Havlík (Hruška). Rozhodčí: Gergela, vyloučení: 5:10, využití: 0:1,oslabení: 1:0, diváci: 450.

Orlová: Noga – Milch, Szajter, Fábry, Ivanka, Musil, Csöbök, J. Novák, Opravil, Ondrek, Vaštík, Hublík, Malík, Grepl, Burgel, Branný, M. Novák, Hanzl, Niedoba, Pavlát, Bojda. Trenér: Petr Česlík.