Zubr Přerov – AZ Havířov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Hosté začali lépe, když už ve 3. minutě otevřel skóre povedenou střelou Znetek – 0:1. Domácí se dlouho hledali a poprvé zahrozili až v 8. minutě. Brankář Daneček velkou šanci Menšíka lapil a odstartoval tím svoje galapředstavení, kterým přiváděl přerovské střelce k zoufalství. V závěru první půle objel Potočný branku a našel skulinku, kterou procedil puk podruhé do domácí branky – 0:2.

Ve druhé části nápor domácích vzrostl, ale Daneček měl svůj den. Když havířovský gólman chyboval a Přerovští mohli skórovat do odkryté klece, zaskočil v brance jeden z beků. Červené světlo sice signalizovalo gól, ale sudí po poradě branku neuznali.

V závěrečné části si bránící Havířované pomáhali často fauly, ale oslabení pokaždé ustáli. Když zvládli i dvojnásobnou přesilovku Zubrů, mohli se radovat z další cenné výhry.

„Utkání mělo na druhou ligu velmi dobrou úroveň. Přerov má doma pokaždé velký počáteční tlak, takže jsme se dnes na něj chystali a vlastně použili zbraň domácích. Pomohl nám první gól, po kterém Přerov musel trochu myslet i na zadní vrátka. Pochválil bych našeho brankáře, který podal velmi dobrý výkon, ale dobře chytal i brankář domácích,“ řekl po zápase havířovský kouč Jan Daneček.

„I kdybychom tady byli do půlnoci, tak gól prostě nedáme. Šance jsme měli, ale pokud je neproměníme, tak nemůžeme získat žádný bod. Hrál se pěkný hokej nahoru dolů, ale soupeř na rozdíl od nás šance dokázal proměnit, což rozhodlo,“ konstatoval přerovský trenér Pavel Sedlák.

Branky a nahrávky: 3. Zientek (Najdek, Maruna), 18. Potočný (Kraft, Stránský). Rozhodčí: Dědek – Lukeš, Musil, vyloučení: 5:9, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 1493.

Havířov: Daneček L. – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Kopún, L. Zientek, Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J. ml., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas. Trenér Jan Daneček st.

Havířovští hokejisté zvou všechny příznivce hokeje, aby pomohli v sobotu od 17 hodin při zápase s Valašským Meziříčím vytvořit rekord hlučnosti na hokejovém stadionu. AZ Havířov byl díky nadstandardním návštěvám vybrán jako tým, na jehož domácím zápase se rekord v České republice ustaví a následně se ho budou snažit překonat diváci na jiných stadionech.

Měření intenzity provede speciálním zařízením pelhřimovská agentura Dobrý den. Měřit se bude při utkání s Bobry celkem čtyřikrát a nejvyšší dosažený výsledek bude oficiálním českým rekordem.

„Je jisté, že se naši fanoušci budou moci pyšnit českým rekordem, protože o něco takového se u nás ještě nikdo nepokusil. Vnímáme to jako obrovské uznání naším příznivcům za to, jak v minulé sezóně podporovali náš klub,“ říká hrající generální manažer Martin Potočný a připomíná loňskou nejvyšší průměrnou návštěvnost, která činila téměř dva tisíce diváků na zápas.

Hodnota nového českého rekordu bude oznámena divákům během přestávky mezi druhou a třetí třetinou a Martin Potočný doufá, že bude co nejvyšší. „ I proto bych rád poprosil, aby fanoušci přišli v co největším počtu, protože čím lepší výsledek vytvoříme, tím hůř se bude překonávat. A tento rekord si chceme dlouho udržet jako důkaz, že hokejová atmosféra v Havířově je jedna z nejlepších u nás,“ dodal Potočný.