Svěřenci trenéra Petra Česlíka narazili v posledním kole kraje na tým, který má patřit k těm lepším v soutěži. To znamená, že si z Orlové odvezl jen „osmičku“…

Orlovští od začátku lépe bruslili a v prostřední části spustili střelecký uragán, který poslal Studénku do kolen. Trenéři dali příležitost všem hráčům, za tři kola už odzkoušeli všechny členy kádru.

Pokud měla být Studénka jedním z favoritů soutěže, pak by Orlovští museli krajským přeborem proletět jako opravdoví orlové. „Já to ale pořád nepřeceňuji. Vím, že naši skvělí fanoušci jsou teď nejspíš v extázi, ale ten zápas nám zkrátka vyšel. Prověří nás opravdu asi až Krnov s Horním Benešovem,“ poznamenal trenér orlovského výběru Petr Česlík. „A také jsme zatím hráli třikrát doma,“ upozornil na důležitou skutečnost. Domácí prostředí hraje v nejnižších soutěžích jakéhokoliv sportu dost podstatnou roli.

Orlovou nyní čeká první venkovní zápas, a sice výjezd do Rožnova pod Radoštěm. „Uvidíme, co to s námi udělá, ale budeme se znovu snažit odvést maximální výkon,“ ujistil Česlík.

HC Orlová – HC Studénka 8:2 (1:0, 5:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Foltýn, 29. J. Novák (Milch), 32. Opravil (J. Novák), 34. Szajter (Pavlát), 35. Branný (Bojda), 38. Szajter (Fábry), 45. J. Novák (Fábry, Opravil), 46. Hanzl (Pavlát) – 27. Janečka (Kostelňák, Šebesta), 41. Janečka (Mlčák), vyloučení: 5:7, využití: 1:1, diváci: 500.

Orlová: Volf – Milch, Szajter, Fábry, Csöbök, J. Novák, Malík – Hublík, Bojda, Musil, Vaštík, Grepl, Burgel, Branný, Novák M., Hanzl, Pavlát, Niedoba, Opravil, Foltýn