HC Rožnov p. R. – HC Orlová 3:7 (0:1, 0:2, 3:4)

„Soupeř nás překvapil útočným pojetím a tvrdostí. My se jeho hře přizpůsobili a nebylo to jako v předchozích zápasech. Naše hra byla rozháraná, domácí zlomil až třetí gól,“ uvedl orlovský trenér Petr Česlík po utkání.

U svého celku vyzdvihl chuť, nasazení a nadšení. „To jsou naše základní prvky, bez nich bychom na úspěch nemohli pomýšlet,“ dodal.

Jeho tým vedl v Rožnově už v první minutě, což Orly trochu ukolébalo. „Kluci nejspíš nabyli dojmu, že to půjde samo. Pak se museli docela snažit. Ale vedli jsme už 5:1, nebylo to tak, že by nás Rožnov honil a my se museli třást o výsledek,“ poznamenal Česlík, jehož družinu čeká ve čtvrtek dohrávka s beznadějně posledním Bohumínem.

A jak je orlovský kouč spokojen s úrovní soutěže? „Zatím jsem mile překvapen. Hlavně naší úrovní,“ zavtipkoval. „Vidím to tak, že naši hráči mají kvalitu. Zkušenosti s krajským přeborem mají hlavně kluci z Karviné, ale už se k nim bez potíží přidávají i naši mladí orlovští odchovanci. Snad to ode mě nebude troufalé, ale myslím si, že několik z nich by se uplatnilo i v extralize juniorů, což je dobrý předpoklad k tomu, aby mohli hrát druhou ligu mužů,“ upozornil Česlík.

Ačkoliv se Orli v soutěži teprve rozkoukávají, výhled mají ze svého hnízda hodně dobrý. Problémy vypořádat se s protivníky zatím nemají. „Dle mého soudu bude první čtvrtina soutěže seznamovací. Tady poznáme, jak na tom který soupeř je a ve druhé čtvrtině už se bude tabulka pomalu tříbit na týmy, které si chtějí zahrát o postup a na ty zbývající,“ míní Česlík.

To pak bude znamenat, že celky, které chtějí hrát nahoře, budou usilovněji trénovat než ty ostatní,třeba i o Vánocích, a přehrávat je pak v soutěži. „Mezi těmi nahoře bychom rádi byli i my,“ doplnil kouč Orlové.