HC Nový Jičín B – HC Bohumín 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

V utkání dvou týmů, které dosud nepoznaly chuť vítězství, porazili svěřenci Jaroslava Havlíka nováčka soutěže HC Bohumín. O první akci zápasu se postaral domácí Petružálek. Ten našel zpoza brány Martinčíka, který z prostoru mezi kruhy vyprášil betony hostujícího gólmana. Na druhé straně jeli Peterek s Schestagem na jednoho obránce, který nakonec Peterka vytlačil ze střeleckého úhlu.

Skóre se tak měnilo až v 9. minutě po individuální akci Gilara. Ten si v přesilovce objel bránu Bohumína, u přední tyče se otočil a střelou pod horní tyč poslal domácí do vedení – 1:0. Nervozita byla tatam a domácí se dále tlačili do zakončení. Brzy přidali další góly.

Druhá třetina již neměla tak jasného favorita. Domácí hráči totiž přestali bruslit a hra se opticky vyrovnala. Místo toho viděla hrstka diváků ukázky zahozených šancí. Dva góly však přeci jen padly, po jednom na každé straně.

Do poloviny poslední třetiny se hra postupně přelévala na obě strany, ale nikdo vážněji neohrozil soupeřova gólmana. Za hosty měli blízko ke skórování Mička, Mihál i Pavlus, ale nesnížili a domácí je za to potrestali využitou přesilovkou chvíli před koncem.

"Dnes rozhodly jednoznačně přesilovky. My jsme přijeli hrát hokej a místo toho jsme hráli pořád v oslabení. Hned z kraje soutěže nás postihla rozsáhlá marodka, takže třeba soupisku na toto utkání jsme dávali dohromady doslova před zápasem. Kluci navíc mají za sebou jen pět tréninků, ale naštěstí jsme se dohodli s Orlovou, odkud nám přijdou vypomáhat další kluci. V každém případě soupiska ještě není taková, jak by měla vypadat. To, že se ve druhé části hra vyrovnala nebylo tím, že bychom začali lépe bruslit, ale objektivně musím říct, že se spíše domácí vyrovnali naší hře," poznamenal trenér Bohumína Roman Kwašný.

Branky a nahrávky: 9. Gilar (Martinčík), 12. R. Částečka(Hübl), 15. Chvostek, 30. Gajdoš, 60. Martinčík (R. Částečka) – 18. Vicherek (Majola), 39. Mikulenka.

Bohumín: Lubojacki - Slanina, Vicherek, Stibor, Pavlus, Staněk, Mička, Schestag, Peterek, Heibler, Midra, Čahoj, Buba, Wzientek, Mikulenka, Majola, Mihál. Trenér: Roman Kwašný.