Jak došlo k tomu, že jste se stal prezidentem HC Karviná?
Jednoduše jsme se tak domluvili s majiteli hokejového klubu a při jeho transformaci jsem byl osloven, zda bych do toho šel v té funkci. Já sám v podstatě celý život hraju hokej, a tak jsem neviděl důvod, proč bych na takový post neměl nastoupit. Asi bych byl spíš sám proti sobě.

Máte už jasno v tom, co ty funkce prezidenta a jednatele klubu obnášejí?
Je to zatím čerstvé, takže bych prozatím řekl, že nějakou představu mám, ale logicky jsem ještě do všeho nepronikl. Určitě budu zpočátku hodně spolupracovat s panem Vítečkem, který byl ve funkci přede mnou. Potom je tam druhý jednatel společnosti David Horák, který je rovněž propojený s Plus Oilem jako jeden z majitelů. Je ale jasné, že postupně jednotlivé věci budu přebírat víc a víc na sebe. Na druhé straně bych ale rád řekl, že se stále naplno chci věnovat hokeji. Jde o to nastavit systém. Určitě to nebude o tom, že bych seděl v kanceláři a vyřizoval papírování.

Nezmění se tímto krokem vaše pozice v týmu, v němž kromě prezidentování stále působíte coby aktivní hokejista?
Ne. Absolutně nezasahuji a nebudu zasahovat do věcí ohledně tréninků ani složení jednotlivých pětek. To je plně v kompetenci trenéra Aleše Flašara. Jediné, co bychom mohli řešit, jsou trejdy (hráčské výměny – pozn. aut.). Ale o tom se koneckonců s Alešem už dávno normálně bavíme. Podobné je to i u finančních otázek. Ty jsou plně v kompetenci druhého jednatele. Nebylo by vhodné, abych to řešil já sám, když stále sedím s klukama v jedné kabině. To by se mi jednak nelíbilo, a jednak by se to lidem v klubu ani nemuselo vyplatit.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Víteček odstoupil

Na klubovém webu HC Karviná se v souvislosti se jmenováním Davida Moravce do pozice prezidenta klubu objevilo krátké prohlášení, podepsané Alešem Sznapkou, generálním sponzorem Karviné.

Toto oznámení se týká změn jak ve vedení klubu, tak ve vlastnické struktuře klubu. Pan Vítězslav Víteček odprodal 100% podílu v HOCKEY CLUB KARVINÁ s.r.o. a také odstoupil z funkce jednatele této společnosti. Nový majitel klubu, kterým je Společná Sportovní a.s., svolal valnou hromadu a odvolal z funkce prezidenta klubu Vítězslava Vítečka. Zároveň došlo ke jmenování nového prezidenta klubu, kterým se stal David Moravec. Ten bude nyní vystupovat i jako nový jednatel HOCKEY CLUB KARVINÁ s.r.o. společně s Davidem Horákem. Veškeré tyto kroky, které byly provedeny, směřují ke kvalitnějšímu vedení klubu a v neposlední ředě k zefektivnění chodu klubu.