VHK Vsetín – AZ Havířov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Od úvodu se snažily hrát oba celky aktivně, takže si diváci přišli na své, i když se nedočkali žádných střeleckých hodů. Na ledě dlouho kralovaly pozorné obrany v čele s výtečnými gólmany. V první části měl více práce havířovský Vrba, ale gól nepadl ani na jedné straně.

Ve druhé části převzali iniciativu havířovští borci. Museli ale dohánět brankové manko Valachů. Vyrovnávací branky se AZ dočkal na začátku třetí třetiny, alev 51. minutě dostali domácí možnost zahrát si přesilovou hru, a tu dokonale využili, když se prosadil nepokrytý Bajtek – 2:1.

Kdo si myslel, že gól odstartuje velký tlak Havířova, tak se tentokrát zmýlil. Domácí dlouho pozorně bránili a do větších problémů se dostali až při závěrečné power play. Při hře bez brankáře už AZ vyrovnat nedokázal, takže jeho dlouho trvající vítězná série skončila. „Zápasu by slušela více remíza, ale vyhrál šťastnější tým. V mnoha předchozích zápasech jsme měli štěstí my, teď se k nám poprvé otočilo zády,“ mínil po zápase havířovský trenér Jan Daneček.

Branky a nahrávky: 29. Vítek, 52. Bajtek (Vaněk, Podešva) – 41. Maruna (Klimša, Prokop). Rozhodčí: Škach, vyloučení: 5:7, využití: 2:0, diváci: 1361.

Havířov: Vrba – Prokop, L. Zientek, Krisl, Balčík, Machálek, M. Zientek, Vydra, Rimmel – Klimša, Najdek, Maruna – Stránský, Potočný, Kraft – Brezani, Pechanec, Kopún – Daneček, Říčka, Sztefek. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Uherským Hradištěm.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#