AZ Havířov – HC Uherské Hradiště 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Domácí borci odehráli nejhorší utkání sezony. „Kluci soupeře hrubě, ale opravdu neskutečně podcenili. Podali mimořádně špatný výkon, na dalším tréninku si k tomu musíme něco říct,“ mračil se po zápase havířovský kouč Jan Daneček.

Sympatičtí hosté zahájili v Havířově nebojácně, neměli co ztratit, a tak se s chutí vrhli do útočení, čímž omezili pravidelný havířovský tlak v domácích zápasech. Diváci sledovali živé představení s šancemi na obou stranách.

Domácí si přeci jen vytvořili větší převahu, ale do poslední části vstupovali s ošemetným jednogólovým náskokem, který se ukázal jako nedostačující.„Soupeře jsme pořád drželi na dostřel. Hlavní rozdíl byl v tom, že Hradiště bojovalo, což se tentokrát o nás říct nedá. Ty body si hosté zasloužili,“ uznal sportovně trenér AZetu.

Havířov působil v závěrečné části zbrkle a nedisciplinovaně. Hosté ze Slovácka jej zaskočili houževnatým výkonem a během minuty otočili na 3:4. Z tohoto šoku už se domácí neprobrali. „Po té dlouhé vítězné sérii přišlo na hráče značné uspokojení. Hosté neměli co ztratit, hráli odvážně a vyšlo jim to. Jsem zvědav, co s námi dvě porážky v řadě udělají. Doufám, že to s týmem nezacloumá,“ přeje si Jan Daneček, jehož svěřenci jsou i tak v čele tabulky a zůstanou tam i po víkendovém kole.

Branky a nahrávky: 13. J. Daneček (Sztefek, Rimmel), 23. Říčka (J. Daneček, Sztefek), 36. Potočný (Stránský) – 17. Kříž (Matula), 35. Hrabec (Sakrajda, Horehleď), 54. Mikeš (Červenka, Vodák), 55. Horehleď (Sakrajda). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 3:6, bez využití, diváci: 1506.

Havířov: L. Daneček – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, M. Zientek, L.Zientek – Klimša, Najdek, Maruna – Sztefek, Potočný, Stránský – J. Daneček, Říčka, Pavlas – Brezani, Kraft, Pechanec. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Valašským Meziříčím.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#