Někdejší borec extraligového Havířova, Třince či pražské Slavie, je už druhou sezonu nepostradatelným článkem sestavy Olejářů a před těžkou sérií tří venkovních výjezdů, které nyní Karvinou čekají, si nemyslí, že by to měla být pro jeho tým nevýhoda. „Mínus to určitě není, venku se nám zatím hraje lépe než doma. Soupeři mají obvykle menší kluziště, na které jsme byli dlouho zvyklí z Orlové a na kterém se nám hraje lépe. Tady je ledová plocha přeci jen větší,“ poukazuje na podstatnou skutečnost nejproduktivnější zadák karvinských řad Filip Štefanka.

V čem konkrétně je to pro vás jako pro obránce jinačí?
Hlavně v tom, jak musíme přistupovat k útočníkům soupeře. Naprostá koncentrace na přesnou přihrávku je nezbytná, to nebudu ani rozvádět, ale na větším hřišti se i logicky hráč soupeře hůř chytá. Pokud je to skvělý bruslař, mají to beci o dost těžší. Na užším hřišti jste všude za chvilku, máte své prostory ohlídané.

Jak důležitá byla domácí výhra nad silným Přerovem? Domácích výher totiž moc nemáte.
To je fakt, i z toho důvodu si myslím, že tři zápasy venku nám teď ublížit nemohou. Hlavní je, že jsme potvrdili výhru z Opavy. Doufám, že teď se to už zlomí a budeme před našimi diváky pravidelně vyhrávat. Skalp Přerova je vždycky cenný, je to jeden z nejsilnějších týmů v soutěži.

O jeho porážku jste se gólem na 2:2 přičinil i vy. Dorovnal jste si tím bilanci na 5+5. Mají pro vás branky nějaký speciální význam?
U těch beků je to spíš o štěstí, jestli se vám podaří od modré propálit vše před vámi. Samozřejmě jsem rád, že mi to tam padá, ale beru to s rezervou. O góly se starají hlavně kluci v útoku. Takže produktivita potěší, ale speciální význam tomu nedávám.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku