VKH Vsetín – HC Karviná 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

„Bod je dobrý. Je to zisk zvenku a ta remíza je asi spravedlivá. Samozřejmě můžeme litovat gólu na 1:1, který jsme dostali půl minuty před koncem druhé třetiny, ale ze Vsetína se body vozí jen těžce,“ poznamenal asistent trenéra Flašara na karvinské střídačce Radomír Grimm.

Karvinští borci šli na vsetínském stadionu Na Lapači brzy do vedení a protože dobře bránili, Valaši se dlouho nemohli prosadit. „Ile chytal skvěle, dlouho nás držel ve vedení,“ pochválil Grimm brankáře Iláše.

Karvinští nemohli na úzkém a krátkém vsetínském kluzišti produkovat svůj kombinační hokej. „Ve Vsetíně je to vždycky jen o bojovnosti, protože člověk má díky rozměrům hřiště čas akorát na nahození puku a pak se o něj rve,“ objasňoval Grimm.

Domácí dali gól poté, co chvíli předtím přežili obrovskou šanci Javína, který těsně minul domácí branku. Poté dostali výhodu přesilové hry a využili ji. Rozhodovalo se v prodloužení, do kterého zamířili Karvinští ve třech, neboť dohrávali základní hrací dobu v oslabení. Když přesilovku soupeře přečkali, inkasovali rozhodující gól z hole Vaňka.

Branky a nahrávky: 40. O. Hruška (Vítek, Hrčka), 61. Vaněk (Slováček, Sprušil) – 9. Ivan (Štefanka, Luka). Rozhodčí: Škrobák, vyloučení: 3:5, využití: 1:0, diváci: 952.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Urbánek, Galvas, Tomis – Mikšan, Moravec, Samiec – Studený, Ivan, Luka – Blatoň, Rosůlek, Holuša – Ciupa, Škatula. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Karviná ve středu ve Valašském Meziříčí.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#