Bobři Valašské Meziříčí – HC Karviná 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)

Svěřenci trenérů Flašara a Grimma měli za sebou nedělní zápas ve Vsetíně, kde ukořistili bod a valašskou misi, kterou zároveň ukončili druhou čtvrtinu základní části, hodlali dovést k dalšímu bodovému zisku i ve středu. „Ten bod ze Vsetína jsme ocenili a ve Valašském Meziříčí se už na našem týmu projevila pohoda. Kluci hráli uvolněně a prakticky hned v první třetině rozhodli,“ pochvaloval si jeden z koučů karvinského mužstva Radomír Grimm.

V první části byl „v pohodě“ zvláště obránce Alexandr Hegegy, který poslal svůj tým do vedení 2:0 a když se k němu v poslední minutě první části přidal další bek Tomáš Urbánek, určili Karvinští tříbrankovým náskokem směr celého zápasu. Nakonec vyhráli s přehledem. Hattrickem se blýskl David Mikšan, což bylo pro trenéry pozitivní zjištění. „David se nám probudil asi po dvanáctizápasové odmlce,“ zasmál se Grimm. „Je to samozřejmě dobře, protože jako člen první formace by měl být tahounem. První lajna nám v poslední době moc nehrála, tak věříme, že teď se to zase změní,“ pochvaloval si nárůst formy úderné první pětky trenér Grimm.

Branky a nahrávky: 34. Balga (Zábojník), 47. Ovšák (Ambruz), 49. Kopecký (Vašut) – 5. Hegegy (Luka), 13. Hegegy (Luka, Ivan), 20. Urbánek (Galvas, Blatoň), 25. Mikšan (Moravec), 29. Mikšan (Javín, Samiec), 45. Mikšan (Moravec, Luka), 50. Ivan (Luka). Rozhodčí: Obádal, vyloučení: 5:8, využití: 2:1, diváci: 500.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Urbánek, Galvas, Tomis, Orság – Mikšan, Moravec, Samiec – Studený, Ivan, Luka – Blatoň, Rosůlek, Holuša – Ciupa, Škatula, Lemel. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Uherském Hradišti.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#