RT Torax Poruba – AZ Havířov 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

V zápase týmů z rozdílných pólů tabulky měli v úvodu dlouho překvapivě více ze hry domácí. Havířovští vyslali první střelu na ostravskou branku až v 7. minutě, ale pak přestáli tři vyloučení a sami šli v oslabení do vedení. To v prostřední části navýšili, ale nebylo to jednoduché.

„Týmy ze spodních pater tabulky se oproti začátku sezony hodně zlepšily. Domácí se vrhali do útoku a zle nám zatápěli,“ řekl trenér Havířova Jan Daneček.

„V úvodní třetině jsme byli možná i lepší, ale zbytečně jsme inkasovali ve vlastní přesilovce. Po třiceti vyrovnaných minutách se naši hráči dopustili vyloučení a zbytečnými fauly dostali soupeře na koně. Havířov hrál od té doby v pohodě a skóre navyšoval,“ konstatoval porubský kouč Pavel Hinner.

Branky a nahrávky: 28. Chaloupka (Vaněk) – 15. Říčka (Vydra), 31. Brezani (Stránský, Potočný), 34. Rimmel (Najdek), 38. Daneček (Brezani, Potočný), 45. M. Zientek (Říčka), 49. Stránský (Krisl, Brezani). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 6:9, využití: 0:1, oslabení: 0:1, diváci: 552.

Havířov: Vrba – Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek – Klimša, Najdek, Maruna – Pavlas, Potočný, Stránský – J. Daneček, Říčka, Pechanec – Brezani, Kraft, Kopún. Trenér: Jan Daneček.

Gedos Nový Jičín – AZ Havířov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Utkání za zvýšených bezpečnostních opatření rozehráli ve velkém stylu hosté, kteří byli jasnými favority a nic než výhra se od nich nečekala. Již v 8. minutě tak oba fanouškovské tábory mohly sledovat, jak se k odražené střele dostal Brezani, objel si bránu a do odkryté klece otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Domácí se s nepříznivým stavem nechtěli smířit a byli hostům víc než vyrovnaným soupeřem. V 15. minutě Skaloš srovnal.

V dalším průběhu zápasu byla hra vyrovnaná. O vítězství Nového Jičína rozhodly přesilovky a třetí třetina. Zvěrečný nápor Havířova se nekonal. „Přestože jsme inkasovali jako první, nervózní jsme nebyli. Podržel nás mladý gólman Chvostek. Věděli jsme, že nesmíme dát Havířovu prostor, protože když jej má, je mimořádně nebezpečný. To bylo vidět v přesilovkách a nakonec to byl i základ našeho úspěchu, protože jsme si řekli, že budeme co nejméně faulovat. Disciplína nás přivedla ke třem bodům,“ pochvaloval si kouč David Handl.

Havířovskému trenérovi Janu Danečkovi pochopitelně do zpěvu nebylo. „To už je snad nějaké prokletí hrát na ledě Nového Jičína. Byli jsme na něj připraveni, věděli, co od domácích čekat a oni přesto dokázali z minima vytěžit maximum,“ nechápal Daneček.

Branky a nahrávky: 15. Skaloš (Brynecký, Macháček), 25. Chostek (Tomášek, Gulda), 49. Toman (Horák), 60. Toman (Gulda) – 8. Brezani (Stránský), 33. Stránský (J. Daneček). Rozhodčí: Doudleba, vyloučení: 2:8, využití: 2:1, diváci: 450.

Havířov: Vrba – Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek – Klimša, Najdek, Maruna – Pavlas, Potočný, Stránský – J. Daneček, Říčka, Pechanec – Brezani, Kopún, Lhotský. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov ve středu ve Frýdku-Místku.