HC Uherské Hradiště – HC Karviná 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Svěřenci trenéra Aleše Flašara dali od úvodního buly hráčům ze Slovácka jasně najevo, že si z jejich ledu chtějí odvézt všechny tři body. „Myslím, že po první třetině, byť jsme vedli jenom 1:0, bylo všem jasné, že máme herně navrch a zvítězíme. Při hře pět na pět jsme soupeři nedali žádnou šanci. Těší mě styl, kterým jsme doputovali ke třem bodům, protože soupeř se v posledních zápasech výkonnostně zvednul a doma dokáže být hodně nepříjemný,“ cenil si takřka bezchybného výkonu svého mužstva kouč Flašar.

Potěšen mohl být i produktivitou všech řad, o góly se v Uherském Hradišti staraly všechny pětky. „Rozstříleli se nám i beci, to je obzvlášť pozitivní,“ pochvaloval si přesnou mušku karvinských obránců Aleš Flašar.

Po výhře v Hradišti se zdá, že tým se už dostal do pohody, ve které strávil valnou část loňské sezony ještě v barvách Orlové. „Tam jsme se také pomalu rozjížděli, ale kolem Vánoc jsme nabrali tempo a naše výkony postupně gradovaly. Nezlobil bych se, kdyby tomu bylo stejně i letos. Na hráčích už se opravdu začíná projevovat pohoda z posledních zápasů. Daří se,“ je spokojen s aktuální formou karvinský trenér. „Už nehrajeme v takové křeči, jako v první čtvrtině soutěže,“ všiml si Flašar proměny svého mužstva.

Branky a nahrávky: 40. Antonovič (Vodák) – 7. Samiec (Moravec, Javín), 29. Blatoň (Urbánek), 37. Galvas (Moravec, Mikšan), 38. Studený (Luka), 52. Luka (Studený), 57. Rosůlek (Galvas, Blatoň).

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Tomis, Urbánek, Lemel – Moravec, Mikšan, Samiec – Studený, Ivan, Luka – Blatoň, Rosůlek, Škatula – Orság, Ciupa. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Karviná ve středu s Porubou.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#