„Na dnešní utkání jsme se docela těšili. Po třech výjezdech k soupeřům jsme hráli zase doma a chtěli jsme potvrdit výsledky zvenku, kde nám to jde zatím lépe. Doma jsme už poztráceli dost bodů, takže teď už chceme před našimi fandy jen pravidelně bodovat a prodloužit tu šňůru jak nejdéle to půjde,“ hlásil po utkání bývalý extraligový hráč Opavy, Trenčína či Skalice David Galvas.

Předchozí zápasy proti Porubě vypadaly urputněji, vyhráli jste 4:2 a 3:1. V čem byl dnes rozdíl?
Především rozhodly branky. Nástup v první třetině byl klíčový, což bylo dobře, protože i když je Poruba poslední, není to nikdy jednoduchý soupeř. Museli jsme zase do hry vložit nějaké úsilí a bojovnost. Poslední výsledky, tedy i tento, bych přičetl naší lepšící se formě. Sestava si už sedla a snad budeme v podobných výkonech pokračovat i nadále.

Pokud počítáme i přípravná utkání, utkali jste se za poslední skoro čtyři měsíce s Porubou již popáté. Nezajídají se vám už vzájemné souboje?
Ale ne, zápasy v sezoně jdou celkem v rychlém sledu. Vychází to na každý desátý zápas, takže to člověk ani nevnímá. Soupeři se střídají a je to v pořádku.

Takže i letošní model druhé ligy vám vyhovuje?
Myslím si, že na druhou ligu je to ideální model. Nejen pro hráče, kteří nemusí podstupovat zdlouhavé výjezdy, ale i pro diváky. Hrají se několikrát derby, která jsou pro ně atraktivní a fanoušci si mohou zajet za svým týmem i k venkovním zápasům. Není to taková dálka jako třeba do Písku v první lize.

Jste nejproduktivnějším obráncem týmu. Těší vás to a sledujete tyto statistiky?
Když jsem byl mladší, sledoval jsem to víc. Gól samozřejmě zvedne sebevědomí, ale teď je pro mne hlavní dobrý pocit ze hry a z výkonu.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského deníku