Trenér týmu Petr Česlík se ukázal jako dobrý prorok, když tvrdil, že první čtvrtina soutěže bude seznamovací a druhá již herně povedenější, ale také těžší. To se naplňuje. „Vlastně všechny týmy do jednoho se začaly postupně posilovat o hráče druhé ligy. Na kvalitě jednotlivých zápasů je to okamžitě znát. Některá svou úrovní patří do druhé ligy,“ správně upozorňuje na sílu Moravskoslezského přeboru Petr Česlík.

S prozatímním vystoupením svého celku může vyslovit spokojenost. „Domnívám se, že spokojenost panuje u všech, vyjma některých, podotýkám některých našich fanoušků, kteří si snad mysleli, že soutěží proletíme jako tryskáč. Zaváhání se však nevyhne žádnému týmu,“ poznamenává Česlík.

Nedávnou výhrou nad Kopřivnicí udělala Orlová výrazný krok k tomu, aby si zajistila účast mezi první čtyřkou. Třetí část dlouhodobé sezony se dá označit jako část, která hodně napoví o ambicích týmu. „Musím říct, že vedení klubu na nás vůbec netlačí a to je pro mladé kluky jedině dobře. Necháváme všemu volný průběh a jestli se nakonec budeme prát o postup, záleží především na hráčích samotných. Fungujeme na amatérské bázi a pokud se ukáže, že můžeme aspirovat na postup, bude záviset na ochotě kluků přidat si tréninky navíc, připomínám, že zadarmo,“ vysvětluje Petr Česlík.

Tým se pro zbytek soutěže také posiluje. Získal již svého bývalého hráče Martina Mintěla a hovoří se i o návratu Radima Golaba, dalšího orlovského srdcaře. „Uvidíme, koho ještě získáme, máme rozjednáno ještě jedno jméno, které zatím nemohu prozradit, ale na parametry krajské soutěže to bude jméno zvučné. Jde o útočníka,“ nechtěl být zatím konkrétní Petr Česlík.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#