Gedos Nový Jičín - HC Karviná 5:7 (2:2, 0:1, 3:4)

Zkušenější karvinský celek, vedený hrajícím předsedou klubu Davidem Moravcem, vstoupil do utkání mnohem lépe a vedl1:0. Domácí odpověděli v 7. minutě brankou Andrýska a když zanedlouho překonal Toman Iláše podruhé, vedli 2:1. Gólman Iláš následně přenechal své místo Žídkovi. Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu. V 17. minutě totiž Luka nahodil z rohu kluziště puk na domácí kasu, kde jej tečoval rozjetý Ivan – 2:2.

Druhá část přinesla branku skvěle hrajícího Studeného, který skóroval dokonce ve vlastním oslabení.Diváci viděli i pěstní souboj F. Chvostka s karvinským Ciupou bez rukavic, za který šli oba předčasně pod sprchy.

V poslední části začalo padat hodně branek. Karviná velmi dobře kombinovala, důraz domácích v brankovišti jí ale nedovolil odskočit na větší než dvougólový rozdíl. Až za stavu 4:5 se lépe bruslícím Olejářům z Karviné povedlo dostat Gedos definitivně do kolen. Přesné souhry jednotlivých formací znamenaly vedení 7:4, které už domácí jen zkorigovali.

David Handl, trenér Nového Jičína, poukázal na fakt, že jeho hráči se brzy vyautovali z obranných pozic."Věděli jsme, že přijede velmi kvalitní soupeř. Dnes naše bojovnost bohužel nestačila na kvalitu soupeře. Utkání se zlomilo, když v polovině zápasu odešli dva beci. Dušan Pelikán se zranil a Filip Chvostek dostal za bitku trest do konce utkání. S takovým soupeřem hrát na čtyři obránce je velmi těžké. A nemohli jsme použít ani juniory, protože ti dnesn hráli svoje utkání venku."

Karvinský kouč Aleš Flašar zhodnotil duel takto: "Nový Jičín dnes nastoupil s velice agresivním stylem, tedy jinak, než na co jsme byli zvyklí. Víme, že hra soupeře šla výrazně nahoru, my ale ke každému soupeři přistupujeme stejně a zatím nám to vychází. Měli jsme navíc zprávy z Prostějova, kde Nový Jičín vyhrál, proto jsem hráče nabádal, že musíme hrát trpělivě a jednoduše. Kluci pokyny velice dobře plnili, za což jim musím poděkovat. Počkali si na šance a proměnili je."

Branky a nahrávky: 7. Andrýsek (Toman), 9. Toman (Horák, Macháček), 51. Macháček (Brynecký), 54. Gulda (Macháček, Štěpják), 60. R. Gebauer (Horák) – 4. Ivan (Studený), 17. Ivan (Luka), 24. Studený, 45. Rosůlek (Blatoň), 52. Moravec (Samiec, Mikšan), 58. Ivan (Luka), 58. Novák (Rosůlek).

Karviná: Iláš (9. Žídek) - Orság, Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Szajter, Moravec, Ivan, Galvas, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Karviná ve středu s Havířovem.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#