HC Karviná – Slezan Opava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Posledním soupeřem Olejářů v roce 2011 byla Opava, na kterou neměli svěřenci trenéra Aleše Flašara zrovna příjemné vzpomínky díky debaklu 2:10 na vlastním ledě. Od té doby ale stihli Karvinští svého rivala už dvakrát porazit, naposledy v sobotu.

Brankový účet utkání obstaral po nezištné přihrávce Štefanky Studený a pak se na další gól čekalo až do poslední třetiny, konkrétně do 44. minuty, než se trefil opavský Kocián.

Mezitím viděly čtyři stovky diváků řadu promarněných šancí na obou stranách. Slezan hrál v poli velice důrazně a kombinačně velmi dobře. Brankář Karviné Iláš se měl proti svým někdejším spoluhráčům co ohánět. Svůj tým jako obvykle podržel.

I hosté museli přečkat silný tlak lídra tabulky, a to zvláště po první brance. Vedení se však domácím navýšit nepodařilo, přestože příležitosti rozhodně byly. „Byly, ale celkově nám opavský hokej nějak nesedí. Opava hraje poctivě z obrany, když proti ní hrajeme, nemůžeme se dostat ke své typické hře. Jejich vyhazování puků nám dělá problémy. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ oddechl si trenér HC Karviná Aleš Flašar.

O výhře jeho týmu se rozhodlo až v samém závěru a opět u toho byla produktivní druhá řada. V 58. minutě se trefil znovu Studený, když měl obrovské štěstí. Vyhozený puk z hole jednoho z opavských beků trefil právě jeho. Smolný gól hosty zlomil a zanedlouho inkasovali v oslabení ještě potřetí.

Branky a nahrávky: 12. Studený (Štefanka), 58. Studený (Ivan), 59. Luka (Štefanka, Ivan) – 44. Kocián (Polok). Rozhodčí: Fiala, vyloučení: 10:11, využití: 1:1, diváci: 400.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Tomis, Urbánek, Lemel – Mikšan, Moravec, Samiec – Studený, Ivan, Luka – Rosůlek, Novák, Blatoň – Štubňa, Orság, Ciupa. Trenéři: A. Flašar a R. Grimm.

Béda přišel o „copek“

Po skončení zápasu došlo na stříhání vlasů. Opora Karviné Marek Ivan a skalní fanoušek karvinských hokejových týmů Béda se vsadili, že pokud Karviná získá z posledních tří zápasů devět bodů, ustřihne Ivan Bédovi jeho pramen vlasů. Stalo se.