Svěřenci trenéra Petra Česlíka zvládli i třetí čtvrtku dlouhodobého programu se ctí. Nebýt domácí porážky s Krnovem na samostatné nájezdy, byli by první už nyní. Přelom roku zastihl Orly na kluzištích soupeřů, kde si připsali dvě cenné výhry.

Po Vánocích uspěla orlovská družina v Horním Benešově, o víkendu v Kopřivnici, nad kterou si připsala už třetí vítězství z celkových čtyř. „Obě výhry jsou pro nás hrozně důležité. Oba soupeři jsou totiž hodně silní a umí doma překvapit kohokoliv. Vůbec kvalita celé soutěže šla prudce nahoru, spousta zápasů by se neztratila ani ve druhé lize,“ domnívá se správně trenér Česlík.

Před poslední čtvrtinou soutěže se čeká tuhý boj o místa v play off. Orlové už vyřazovací část neunikne, jejím cílem je však vybojovat si co nejvýhodnější pozici. „Domácí prostředí je hodně důležité, i když já říkám, že co se má stát, se stane. To stěžejní se stejně odehraje až za měsíc v play off,“ nedělal by Česlík tragédii ani z umístění mimo dvojici nejlepších po základní části.

Orlovský tým nabral v posledních dvou měsících výtečnou formu, jednotlivé dvojice útočníků se už sehrály, trenér Česlík si ale pochvaluje hlavně obranu. „Příchodem Martina Mintěla jsme se vzadu neskutečně zvedli. Máme nejlepší obranu v soutěži a daří se nám i střílet branky. Škoda, že se nepodařilo přesvědčit Radima Golaba, ale i další hráči jako třeba Martin Kytka, Michal Novák nebo Radek Milch nám v defenzivě hodně pomáhají,“ vyzdvihl opory mužstva Petr Česlík.

A co kombinace jednotlivých formací? Pozoruje změnu k lepšímu? „Určitě ano. Naše hra již není tak chaotická jako ze začátku soutěže. Já jsem si základní část rozvrhl na čtyři části s tím, že první bude seznamovací a druhá stabilizační. Teď v té třetí jsme udělali opravdu velký pokrok kupředu, souhra hráčů se neustále zlepšuje. Nemáme sice pevně stanovené trojice útoků, ale dvojičky hráčů ano, jde vidět, že si kluci mezi sebou rozumí,“ pochvaluje si kouč Orlové a vyzdvihl rovněž skutečnost, že o branky jeho týmu se dělí rovnoměrně prakticky celý tým. „Nemáme vyloženého lídra bodování nebo někoho, kdo by nad ostatními vyčníval, ale to nám nevadí. Naše síla je v kolektivu. V poslední čtvrtině se rozhodne, jak na tom jsme,“ poznamenal.

Více informací v tištěném Karvinském a havířovském Deníku