HC Karviná – HC Uherské Hradiště 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Domácí favorit to neměl vůbec jednoduché, protože směrem dozadu nebyl tak jistý jako obvykle a dokud hosté cítili šanci, byli nebezpeční.

Karviná si před třetí periodou vytvořila hubený náskok, kdy po ráně Ivana vedla 4:3. „Ta branka nám dodala klid, naopak hosty před druhou přestávkou asi trochu vyvedla z rovnováhy,“ nechal se slyšet kouč Olejářů Aleš Flašar.

Hosty určitě pořádně naštval hlavně moment v poslední části, kdy dali gól na 4:4, ale k jejich smůle to bylo vysokou holí, takže branka neplatila. „Já si ale myslím, že to vysoká hůl nebyla,“ oponoval kouč Hradiště Petr Sakrajda.

Domácí zanedlouho poté odskočili na 5:3, ale ani pak se hosté nevzdali a bojovali. „Před klukama musím smeknout, museli jsme do hry nasadit i nějaké juniory, protože se potýkáme s mnoha absencemi, ale mužstvo hrálo velmi dobře,“ poděkoval týmu Sakrajda.

Hosté v 51. minutě inkasovali z hole produktivního Moravce další gól, ale za svůj sympatický herní projev si určitě zasloužili nějaký bod. Domácí nepůsobili směrem dozadu zrovna jistým dojmem. „Já jsem ale spokojen. V soutěži nejsou slabé týmy, tedy ani Hradiště jím není. V posledních dvou zápasech jsme dali v brance příležitost Standovi Žídkovi, který to měl těžké, protože dosud vůbec nechytal. Podle mě si počínal slušně,“ podržel Flašar klubovou dvojku za Davidem Ilášem.

Branky a nahrávky: 5. Studený (Luka, Štefanka), 6. Sznapka (Mikšan, Javín), 31. Hegegy (Studený, Ivan), 37. Ivan (Studený, Luka), 49. Moravec (Luka, Galvas), 51. Moravec (Valchař, Javín) – 2. Matula (Matějka), 30. Sekerka (Krystýnek, Matula), 33. Sekerka (Sladký, Krystýnek), 53. Hrabec (Krystýnek). Rozhodčí: Mrkva, vyloučení: 8:6, využití: 3:2, diváci: 431.

Karviná: Žídek – Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Urbánek, Tomis – Moravec, Mikšan, Novák – Luka, Ivan, Studený – Valchař, Blatoň, Rosůlek – Ciupa, Štubňa. Trenéři: A. Flašar a R. Grimm.

Další zápas hraje Karviná ve středu v Havířově.