Javín úvodním gólem nasměroval svůj tým k prestižnímu vítězství 5:2. Olejáři si pojistili první místo v tabulce a prodloužili svou úspěšnou šňůru neporazitelnosti na 14 zápasů v řadě. Po utkání poskytl zkušený bek Karviné Deníku interview.

Co jste říkal atmosféře utkání?
Jako vždy v Havířově byla vynikající. V takové se hráčům hraje opravdu bezvadně a i vnímání samotného utkání je úplně jiné. Když přijde tři a půl tisíce lidí na dobrý hokej, tak se hráči na ledě snaží o to, aby tomu tak opravdu bylo.

Za Havířov jste sám hrával, takže můžete zasvěceně pohovořit o zdejších fanoušcích.
Samozřejmě, lidé zde mají hokej rádi a vždy dokáží svému týmu vytvořit skvělou podporu. Navíc v takových zápasech, jako je právě derby. Naši kluci se na tu výjimečnou atmosféru těšili, chtěli jsme si ji užít.

Kromě toho jste si užívali i důležitou výhru, po které jste zvýšili náskok v čele tabulky. Co o ní rozhodlo?
Co se týče hry, jsme momentálně v takovém stavu, ve kterém snad ani nejde prohrát. Na ledě nám to klape, nenecháváme se znervóznit obdrženými góly. Zkrátka se bavíme hokejem.

Další výhrou jste zároveň vytvořili rekord soutěže, o který jste připravili právě kolegy z Havířova, co říkáte této skutečnosti?
Ta šňůra je určitě příjemná. Budeme ji chtít prodloužit, jak nejdéle to jen půjde. Třeba až do play off. Zároveň se tím nenecháváme ovlivnit. Když někdy přijde porážka, tak holt přijde.

V sobotu vás čeká nečitelný soupeř z Nového Jičína. Co o něm soudíte?
Je to další utkání, které potřebujeme zvládnout, pokud chceme nalákat na zimní stadion více fanoušků. Snad jich po vítězném derby dorazí co nejvíc.

Budete mít coby jeden z nejstarších a nejzkušenějších hráčů v kabině před sobotním duelem s Novým Jičínem nějaký proslov ke spoluhráčům? Přeci jen po vítězném utkání na ledě nejsilnějšího soka může dojít k podcenění. Občas to tak bývá…
Něco si k tomu řekneme, ale hlavní slovo bude mít jako vždy trenér. Já ani nevím, komu bych to měl připomínat, vždyť v týmu máme samé starší a zkušené borce (smích). Ale ne, kluci určitě sami dobře vědí, že Nový Jičín bude sice jiný soupeř, ale ani on se neporazí sám. Bude určitě hodně kousat, půjdeme do toho normálně naplno.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku