Ve druhé části jste měl v době velkého tlaku vašeho mužstva na holi gól. Co se tam přihodilo, že z toho branka nebyla?
Netrefil jsem prázdnou klec při našem přečíslení tři na jednoho. Bylo to hodně rychle sehrané, zela přede mnou prázdná brána a já chtěl rychle zakončovat. Jenže jsem puk dostal na paty, navíc to bylo trochu z úhlu. Teď vím, že jsme neměl tak pospíchat na zakončení, kdybych přibrzdil, tak bych góla asi dal. Beru to na sebe, takové šance bych měl zakončovat.

V zápase jste měli více jasných tutovek…
To je pravda, druhou třetinu jsme byli lepší, ale góly jsme nedali. Je to škoda, mohli jsme Karvinou dostat do jiné pozice. Neříkám, že bychom vyhráli, ale zápas by se vyvíjel jinak.

První třetinu vás hosté přehrávali, co se stalo v kabině, že jste pak hráli úplně jinak?
Z naší strany to bylo zpočátku takové ospalé. Naše lajna se ještě snažila jakž takž držet krok, ale většinou jsme čekali, co se s námi stane, místo abychom na soupeře vletěli hned ze startu. Sice bychom možná riskovali okénka v obraně, ale taky bychom se určitě dostali do tempa daleko dříve. V kabině jsme si to museli vyříkat a hned ve druhé části to šlo vidět. Přístup byl úplně jinačí. Takhle jsme měli hrát už v první třetině.

Je po této prohře první místo už v nedohlednu?
Nám je jedno, z jaké pozice vstoupíme do play off. Tam se stejně začíná odznova a nikde není řečeno, že domácí prostředí bude výhodou. Musíme se hlavně dát dokupy před play off. To je úplně jiná soutěž a teprve tam se rozhodne o úspěchu a neúspěchu sezony.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku