HK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Po dvou porážkách bylo na havířovských hráčích patrné, že nechtějí neúspěšnou partii protahovat. Byli aktivnější a ve 13. minutě se dostali do zaslouženého vedení. Střelu Krisla tečoval v přesilové hře těsně před brankářem Machálek a AZ vedl 0:1.

O chvíli později udělal domácí gólman Musil chybu a Maruna zvýšil na 0:2. Musila nahradil v 15. minutě Sedlář, který už v první třetině za svá záda další puk nepustil. Prostějovští byli každopádně zaskočení a byli nakonec rádi, že po první třetině prohrávali jen o dva góly.

„V první třetině nás díky přesilovým hrám Havířov přehrál. Navíc přišla chyba Musila, kterou ale udělá v životě každý gólman,“ konstatoval prostějovský trenér Petr Zachar.

Ve druhé třetině se domácí očividně zlepšili, takže se hra vyrovnala. Prostějovští se ale trápili v koncovce. V největších šancích vychytal Ševčíka Daneček a Černý poté mířil jen do tyče. Domácí tlak stupňovali, ale brankově ho vyjádřili až tři minuty před koncem. To využil přesilovou hru Kolibár – 1:2.

Okamžitě po snížení se hnal ve velké šanci na branku Krisl, kterého zastavil jen faul. Sudí nařídil trestné střílení, ale to Sedlář chytil, takže přišla na řadu dramatická koncovka. Prostějovští sáhli ke hře bez brankáře, což se jim ale nevyplatilo. Maruna dokázal dopravit puk do prázdné branky a havířovští hokejisté se mohli radovat z výhry v poměru 1:3.

Branky a nahrávky: 57. Kolibár (Smejkal, Šebek) – 13. Machálek (Krisl, Stránský), 15. Maruna (Najdek, Zientek L.), 60. Maruna. Rozhodčí: Medek, vyloučení: 7:8, využití: 1:1, diváci: 603.

Havířov: L. Daneček – Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, M. Zientek, L. Zientek – Najdek, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Stránský, J. Daneček, Sztefek, Lhotský, Brezani, Kraft, Kopun, Pavlas. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov až v sobotu v Opavě.