HC Studénka – HC Orlová 4:8 (2:1, 0:5, 2:2)

Trenér orlovského mužstva Petr Česlík výsledek nepřeceňoval. „Domácím chyběli nejlepší střelci a vůdčí osobnosti mužstva Šebesta, Kostelňák i Tatarčík. S nimi je Studénka mnohem silnější,“ upozornil. Výhra jej ale potěšila. „To bezesporu, stále nám dává právo pomýšlet na vítězství po základní části. Nijak hrotit to ale nebudeme. Naším prvořadým úkolem je dostat hráče před play off do pohody,“ poznamenal Petr Česlík.

Což se očividně daří, alespoň soudě dle posledního výsledku. Hráči na ledě Studénky začali ospale a brzy prohrávali 0:2. „Teprve poté jsme začali bojovat a bruslit,“ objasnil Česlík.

Do druhé třetiny vpadli Orli jako hladoví dravci a nasázeli domácím „bůra“. Dařily se jim přesilovky, v zápase využili hned tři. „Po vyrovnání se na naše hokejky dostavil klid a nakonec nám do branky padaly i střely, které nám třeba nespadly do sítě v duelu proti Bohumínu. Někdy prostě hokej takový bývá,“ řekl kouč Orlové.

Výhrou se jeho svěřenci dotáhli k vedoucímu Krnovu na rozdíl tří bodů, přičemž v sobotu je čeká v Krnově vzájemný zápas. Nic tedy není ještě ztraceno. Do konce dlouhodobé části scházejí tři kola, v nichž se Orlová pokusí zaútočit na vedoucí pozici.

„To hlavní nás ale čeká až v play off. V něm by měly mít výhodu ty mančafty, které disponují staršími zkušenými hráči. Oproti našim největším konkurentům z Krnova, Horního Benešova a Studénky máme trochu nevýhodu, protože z našich mladých nemá zkušenosti z play off nikdo a z těch dalších hráčů jen někteří, především ti karvinští,“ poukázal na mírný handicap svého mužstva Česlík.

Orlovští hokejisté tedy budou zkušenosti teprve sbírat, nicméně na jejich straně stojí aktuální forma a pohoda. „V šatně je veselo a dobrá nálada. Z posledních jedenácti zápasů jsme prohráli jen dva, z toho jednou doma s Krnovem na nájezdy. Soupeři budeme chtít porážku oplatit,“ pravil orlovský trenér.

Už zítra, tedy ve čtvrtek 26. ledna, má krajský přebor na programu vložené 26. kolo. Orlová hraje doma od 18 hodin s nevyzpytatelným Rožnovem, zatímco Krnov čeká derby na ledě svého velkého rivala z Horního Benešova.

Branky a nahrávky: 3. Křivák (Janečka, Sochorek), 4. Pokorný (Merta), 47. Janečka (Sikora, Křivák), 58. Janečka (Mlčák) – 9. Szajter (Zákuťanský, Opravil), 22. Grepl (J. Novák), 26. Opravil (Zákuťanský), 28. Grepl (Wróbel, Matušínský), 29. Zákuťanský (Burgel), 30. Zákuťanský (Kytka), 57. Szajter (Opravil), 59. Opravil (Zákuťanský, Szajter). Rozhodčí: Goláň, vyloučení: 7:3, využití: 0:3, diváci: 240.

Orlová: Volf – Mintěl, Malík, Kytka, Novák, Krause, Matušínský – Opravil, Zakuťanský, Szajter – Hublík, Fábry, Wróbel – Bürgel, Grepl, Hanzl. Trenér: Petr Česlík.