HC Karviná – HC Frýdek Místek 3:2 sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0)

„Odehráli jsme slušně jen první třetinu, zbytek byla katastrofa,“ ulevil si kouč Olejářů. Frýdek-Místek v Karviné stejně jako nedávno Nový Jičín potvrdil, že by byl pro lídra tabulky pro play off velmi nepříjemným sokem. „To on by byl pro každého. Jak Frýdek, tak Jičín hrají hokej, který nesedí nikomu ze špičky. Skoro si až přeju, abychom neskončili první,“ žertoval Aleš Flašar, který si po utkání stěžoval na rozhodčího Vaňka.

„Rozhodčí obvykle nekomentuji, ale co proti Frýdku vyváděl ten Vaněk, to se jen tak nevidí,“ kroutil nad verdikty mladého arbitra zkušený trenér. Vyčítal mu hlavně přehlížené fauly na Mikšana a Luku v samostatných nájezdech, které potrestány nebyly a úzkoprsá vyloučení karvinských hráčů. „Vrcholem bylo, když na konci dostal Iláš pukem do masky, rozhodčí se na to dívá a nic. Následnou dorážku nekrytého protihráče chytil Iláš ani nevím jak. Především jemu můžeme děkovat za to, že jsme vůbec získali dva body. To je skoro jako plnohodnotná výhra,“ nechápal Flašar.

Na druhou stranu dodal, že za to, že zápas dospěl až do samostatných nájezdů, mohou jeho hráči sami. „Vláďa Luka měl na konci třetiny šanci na 3:0, mohlo se to vyvíjet úplně jinak. S výkonem mužstva nejsem spokojen, několikrát v utkání jsme polevili a tohle si nesmíme proti Prostějovu dovolit, jinak od něj dostaneme šišku,“ upozorňuje dopředu Flašar.

Branky a nahrávky: 15. Moravec (Mikšan), 16. Hegegy (Luka), rozhodující nájezd Mikšan – 34. Hrubý (Kudláček, Jindřich), 36. Sluštík (Kabeláč). Rozhodčí: Vaněk, vyloučení: 9:7, využití: 1:0, oslabení: 0:1, diváci: 238.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Tomis, Lemel, Orság – Mikšan, Moravec, Novák – Luka, Ivan, Studený – Blatoň, Štubňa, Rosůlek – Ciupa. Trenér: Aleš Flašar.

Další zápas hraje Karviná v sobotu s Prostějovem (17 hodin).