Svěřenci trenéra Petra Česlíka si naposledy hladce poradili s dosud vedoucím Krnovem na jeho ledě, což bylo poměrně velké překvapení. Oba soupeři se totiž v závěru soutěže přetahovali o vedení a až do minulého týdne měl navrch Krnov.

Jenže orlovští hokejisté už v předchozím souboji s Rožnovem pod Radhoštěm (11:4) naznačili, že střelecky jsou na tom hodně dobře. „My jsme ale odehráli velmi dobrá ofenzivní představení již v minulých zápasech, ve kterých byl brankový rozdíl menší. Pouze jsme neměli potřebné štěstíčko,“ upozornil Česlík na skutečnost, že dobrá forma útočných řad není otázkou pouze posledních dní.

Každopádně ji Orli v Krnově potvrdili. A k tomu přidali precizní práci obrany. „Jsem rád, že k tomu hráči přistoupili tak ukázkově. Chtěli jsme zápas odehrát už v duchu play off a to se nám podařilo. Zodpovědná obrana, perfektní bruslení, nasazení. Celý tým šlapal jako hodinky,“ pochvaloval si Petr Česlík.

Výsledek je pro Orlovou důležitý jen v kontextu konečného umístění po základní části. Pokud chtějí být Orli nejlepší, je zapotřebí v sobotu od 17 hodin zdolat na svém ledě Horní Benešov. První příčka by orlům slušela. „Bylo by to ocenění sezonní práce, i když samozřejmě to podstatné se odehraje až ve vyřazovací části,“ dodal.

Ta začne pro Orlovou příští úterý, a to na vlastním ledě. Pokud Orlová v sobotu vyhraje, obsadí díky lepším vzájemným zápasům s Krnovem první pozici a v play off narazí na sousedy z Bohumína. Ve vyřazovací části se hraje na dvě vítězství. Čtvrtfinálová série začne v úterý 7. 2., druhé utkání je na programu ve čtvrtek 9. 2. a případný třetí duel v sobotu 11. 2. na orlovském ledě.

HK Krnov – HC Orlová 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Grepl (Szajter, Opravil), 20. Zákuťanský (Szajter, Opravil), 26. Mintěl (Szajter), 47. Zákuťanský (Szajter, Opravil), 57. Grepl (Vaštík).

Orlová: Volf – Mintěl, Kytka, M. Novák, Matušínský, Bürgel, Krause, Niedoba – Opravil, Szajter, Zakuťanský – Vaštík, J. Novák, Grepl – Hanzel, Hublík, Fábry – Branný. Trenér: Petr Česlík.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#