HC Orlová – TJ Horní Benešov 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Domácí borci nastupovali do utkání proti Hornímu Benešovu s vědomím, že výhra jim zaručí prvenství po základní části a pro čtvrtfinále play off také nejpřijatelnějšího možného soupeře – HC Bohumín. Svěřenci trenéra Petra Česlíka do sobotního zápasu po první vyrovnané třetině pořádně šlápli a soupeře z Benešova přehráli lepší fyzickou kondicí. Nakonec vyhráli jasně 8:2 a trenér Česlík mohl být spokojen.

„Dnes jsem o naší výhře nepochyboval. Byli jsme de facto kompletní. Chyběl vlastně jen Opravil, kterému hned při prvním střídání praskl nůž na brusli a protože má atypické nože, které nebývají na skladě, tak už pak nehrál. A kromě něj už scházeli jen Matušinský s Milchem a zraněný Malík. Proto jsem si nepřipouštěl, že bychom měli prohrát. Kluci momentálně šlapou a v této fázi soutěže se už projevuje dobrá trénovanost v průběhu celé sezony,“ postřehl Česlík.

Jeho tým narazí v úvodním kole play off na sousedy z Bohumína, což je nováček soutěže. „Systém je zrádný, hraje se jen na dvě vítězství a teď už může být každé zaváhání osudné. Nicméně věřím, že to urveme,“ míní orlovský trenér.

Play off pro Orlovou startuje v úterý na domácím ledě. Hraje se od 18 hodin. Druhý zápas v Bohumíně se hraje ve čtvrtek 9. února také v 18 hodin. Případné třetí rozhodující střetnutí by bylo na programu v sobotu 11. 2. od 17 hodin znovu na orlovském ledě.

Branky a nahrávky: 6. Wróbel (Mintěl), 20. Grepl (J. Novák, Wróbel), 25. Grepl (J. Novák, Wróbel), 36. Wróbel (M. Novák), 39. Hublík (Krause, Hanzl), 40. Zákuťanský (Szajter, Vaštík), 55. M. Novák (Hublík, Fábry), 58. Hanzl (Fábry, Hublík) – 16. T. Lhotský, 19. T. Lhotský (Trubka). Rozhodčí: Grimm, vyloučení: 4:4, využití: 1:1, diváci: 400.

Orlová: Volf – Mintěl, Kytka, M. Novák, Krause, Csobok, Branný – Opravil (3. Hublík), Zakuťanský, Szajter – Foltýn, Fábry, Wróbel – Niedoba, Musil, Vaštík – Bürgel, Grepl, J. Novák – Hanzl. Trenér: Petr Česlík.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#