Na těšínský zimní stadionek zavítala početná divácká základna domácího klubu, která vytvořila skvělou kulisu. A domácí fanoušci sledovali velmi dobrý nástup svých svěřenců. Už ve druhé minutě se prosadil Pniok, následně zvýšil Malíř, poté skóroval Altera, domácí přidali i další branky a první třetinu vyhráli 6:0. Karviná byla zralá na ručník.

„Přejeli jsme je, vůbec nevěděli, co mají dělat,“ okomentoval vývoj první části kouč domácích Jaroslav Bariš. „Řekli jsme si, že není na co čekat, že to od začátku musíme nastartovat, abychom je k ničemu nepustili a vyšlo nám to,“ dodal spokojeně. Tím bylo de facto rozhodnuto o osudu prvního zápasu.

Přitom první příležitost utkání měla Karviná. Býci ale svou šanci neproměnili a Český Těšín následně rozehrál svůj gólový koncert. „Dostali jsme laciné branky a pak už se to sesypalo,“ uvedl kouč hostí Petr Bolek.

V prostřední třetině sice hosté vstřelili dvě branky, pohodový náskok však hráčům Wolves vrátil Piecha. „Přesto jsme druhou i třetí třetinu vyhráli. To je nadějný vklad do dalšího zápasu,“ hledal aspoň nějaká pozitiva trenér Bolek.

Atmosféra v Českém Těšíně byla vynikající.

Poslední třetina už se jen víceméně dohrávala. Druhý zápas série, která se hraje na tři vítězná utkání, je na programu v pondělí v Karviné od 18 hodin.

„Už před začátkem jsem říkal, že bude rozhodovat proměňování šancí a výkony gólmanů. To se také potvrdilo,“ uvedl Bariš.

Ačkoliv Býci schytali výprask, zbraně rozhodně neskládají. „Doma se budeme snažit, abychom porážku odčinili. Potrénovali jsme, něco jsme si řekli a věříme, že se to změní,“ řekl před domácí odvetou Bolek.

Wolves Český Těšín – HC Býci Karviná 7:3 (6:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pniok (Vydra), 4. Malíř (Vydra), 12. Altera, 14. Malyjurek (Altera, Smuž), 17. Pniok (Malíř), 18. Voznica (Široký), 36. Piecha (Voznica, Zamecznik) – 26. Malík (Petrák, Bolek), 35. Hegegy, 43. Kasperlík (Deutsch). Rozhodčí: Vaculík, Krenželok – Puczok, Tkáč. Vyloučení: 8:4. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 498. Stav série: 1:0.