Za Orlovou odehrál zápas pětačtyřicetiletý Martin Potočný, jenž se naposledy představil v sezoně 2012/13 v Havířově. Tentokrát se postavil do útočné formace společně s osmnáctiletým synem Matějem, který je v Orlové na střídavé starty z vítkovické juniorky. „Klobouk dolů před tím, jak to zvládl. Byl plnohodnotným hráčem,“ uznal kouč Orlové Darek Stránský.

Potoční si spolu na ledě rozuměli a oba si vypracovali několik slibných šancí. Ke gólu ale žádná z nich nevedla. „Na začátku jsem byl nervózní, odskakovaly mi puky, ale pak to šlo nahoru a měli jsme šance,“ věděl syn Matěj. „Dneska jsem si splnil sen. Se synem jsme na jedné vlně, šlo to cítit,“ dodal zkušený Martin.

Orlová začala dobře a favorizovaného soupeře se nezalekla. Naopak, v 15. minutě otevřel skóre zápasu Ballner a o pár vteřin později zvýšil na 2:0 pro domácí slovinský útočník Macuh.

Havlíčkův Brod však v závěru první třetiny snížil a během pár okamžiků druhého dějství skóre definitivně zvrátil na svou stranu. V 28. minutě se už počtvrté v zápase prosadil Milfait, dával už na 5:2 pro hosty a vyhnal Svobodu z orlovské brány.

„Hodně gólů bylo laciných. Ta třetina nám úplně uletěla a rozhodla celý zápas,“ štvalo Stránského. „Odskočili nám po chybách. Je jasné, že pak jde psychika dolů a klukům už se hraje špatně,“ dodal.

close Orlovští hokejisté (v bílém) podlehli doma Havlíčkovu Brodu. info Zdroj: Tadeáš Bednarz zoom_in

Ve třetí třetině se hra opět srovnala, svou druhou branku dal Macuh a v závěru upravil na konečných 4:8 rovněž druhou trefou Ballner. Orli tak jednu třetinu vyhráli a jednu remizovali, jenže výbuch v prostřední fázi je přišel draho. „O to víc mě mrzí, že jsme nedokázali udržet hru ze začátku zápasu,“ řekl Stránský.

Orli si i přes prohru nadále drží osmibodový náskok od poslední pozice, která znamená pád do baráže. Na dně tabulky totiž zůstává Pelhřimov z vedlejší skupiny.

HC Orlová – BK Havlíčkův Brod 4:8 (2:1, 0:5, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Ballner (Achmeťjanov, Šmíd), 16. Macuh (Hovsepjan), 49. Macuh (Hovsepjan, Cihlář), 59. Ballner (Achmeťjanov) – 20. Milfait (Voříšek, Matušík), 22. Milfait, 23. z tr. stř. Milfait, 27. Třetina, 28. Milfait (Třetina), 39. Voříšek (Milfait), 52. Dudycha, 52. Kopic. Rozhodčí: Cabák – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 196.

Orlová: Svoboda (28. Křehlík) – Mrowiec, Šendera, Janiczek, Tomis, Spálovský, Amirov – Achmeťjanov, Ballner, Šmíd – Hovsepjan, Cihlář, Macuh – Brodek, Smrčka, Kovařík – Matěj Potočný, Martin Potočný, Klíma – Kropka, Szturc. Trenér: Stránský.