„V domácím prostředí se chceme výhrami odvděčit našim divákům. Na Litoměřice jich dorazilo tři tisíce, to je nádhera," děkoval fanouškům trenér havířovského mužstva Jan Daneček starší.

Během vánoční přestávky s mužstvem vydatně potrénoval a na otázku jak kvalitně to bylo, odpoví nejbližší program.

Už v pondělí totiž hraje havířov v Olomouci , proti níž doma odstartoval sérii, která jej vynesla tak vysoko. „Dobrou sérií jsme se vyšvihli na místa zaručující účast v play-off a byla by obrovská škoda to teď nedotáhnout do konce. V poslední čtvrtině hrajeme sedmkrát doma, což může být výhoda. Hrajeme tři domácí utkání za sebou," připomíná Daneček. Jedním dechem dodává, že výhoda to skutečně být může, ale jen v případě, že z těch zápasů se podaří také něco vytěžit.

Utkání s Litoměřicemi naznačilo, že by to jít mohlo. „První zápas po delší přestávce je vždy plný očekávání. I my jsme čekali, co to s mužstvem udělá. Vázla nám koncovka, neproměnili jsme snad šest samostatných nájezdů, ale když jsem viděl, jak se mančaft prezentuje, neměl jsem o výsledek obavy," ujistil trenér Daneček.

Na týmu viděl obrovskou chuť do hry, nasazení, každý z hráčů na ledě doslova létal. „Klukům to parádně bruslilo. Většinou to bývá záležitost pár jedinců, tentokrát to jezdilo všem. S tím jsme byli hodně spokojeni," přiznal Jan Daneček.

AZ Havířov – Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Šlahař (Maruna, Jakúbek), 31. Krisl (Marosz), 51. Kanko (Pechanec, Škumát) – 6. Husák (Hašek, Chlapík). Rozhodčí: Přikryl – Novak, Luks. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3022.

Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Deutsch, Koma, Jonáš – J. Daneček, Šedivý, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Marosz, Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát. Trenéři: Daneček a Sztefek.

Více v úterním vydání Karvinského a havířovského Deníku včetně rozhovoru s Davidem Klimšou.